Aby sprawdzić, czy jesteś zablokowany na Messengerze, powinieneś wysłać wiadomość do osoby, którą podejrzewasz o nałożenie blokady. W zależności od tego, co zobaczysz po wysłaniu wiadomości, będziesz mógł stwierdzić, czy zostałeś zablokowany, czy też nie.

Poniżej zamieściłam screeny, co dokładnie widzi osoba zablokowana na Messengerze oraz po jakich przesłankach można wywnioskować, że zostaliśmy zablokowani.

Co widzi osoba zablokowana na Messengerze?

Osoba zablokowana na Messengerze po wysłaniu wiadomości widzi obok niej jedynie status „Wysłano”. W normalnych warunkach, czyli w przypadku braku blokady, po wysłaniu wiadomości widzimy status „Dostarczono”. Statusy „Wysłano” i „Dostarczono” różnią się od siebie ikonami. Osoba zablokowana na Messengerze, której wyświetla się status „Wysłano” zamiast „Dostarczono”, widzi ikonę „fajki”, czy też inaczej „ptaszka” w okrągłej ramce na pustym tle.

Status „Dostarczono” z kolei oznaczony jest ikoną „ptaszka” na wypełnionym kolorem tle. Na obrazku zaznaczyłam różnice, co widzi osoba zablokowana na Messengerze, a co osoba, na którą nie nałożono blokady. Screen zrobiłam po wcześniejszym wysłaniu wiadomości do koleżanki, którą poprosiłam o zablokowanie mnie na Messengerze.

Co widzi osoba zablokowana na MessengerzeCzego nie widzi osoba zablokowana na Messengerze?

Osobie zablokowanej na Messengerze nie wyświetla się żaden komunikat o blokadzie, czy jakiekolwiek inne powiadomienie, które mogłoby wskazywać na to, że została zablokowana. Messenger w tym aspekcie jest bardzo dyskretny i nie informuje swoich użytkowników zarówno o nałożonych na nich blokadach, jak i ograniczeniach. Wspiera w ten sposób prywatność swojej społeczności. Blokadę można więc jedynie podejrzewać po pewnych przesłankach, które wymieniam poniżej.

Jak sprawdzić, czy jestem zablokowany na Messengerze – 3 przesłanki

Jak sprawdzić czy jestem zablokowany na messengerzeJak wspomniałam na wstępie, aby sprawdzić, czy jesteś zablokowany na Messengerze, musisz najpierw wysłać wiadomość do osoby, którą podejrzewasz o nałożenie na Ciebie blokady. Poniżej zamieściłam przesłanki, które mogą świadczyć o tym, że zostałeś zablokowany na Messengerze:

  1. od dłuższego czasu nie możesz skontaktować się z daną osobą przez komunikator Facebooka,
  2. po wysłaniu do niej wiadomości widzisz status „Wysłano” zamiast „Dostarczono” (ikonę „ptaszka” w okrągłej ramce i na pustym tle),
  3. widzisz, że osoba ta jest aktywna na Facebooku (np. publikuje posty, relacje i się udziela), ale jednocześnie nie odpowiada na Twoje wiadomości na Messengerze.

Czy to, że ktoś mi nie odpisuje, oznacza, że zostałem zablokowany na Messengerze?

To, że ktoś przez długi czas Ci nie odpisuje, nie oznacza od razu, że zostałeś przez tą osobę zablokowany. Jeżeli po napisaniu do danej osoby na Messengerze widzisz status „Dostarczono” albo też zdjęcie profilowe świadczące o odczytaniu przez nią wiadomości, z pewnością nie została na Ciebie nałożona blokada. Po prostu odbiorca albo nie zauważył wiadomości, albo o niej zapomniał, albo też celowo ją zlekceważył. Być może w takiej sytuacji warto się przypomnieć i wysłać wiadomość jeszcze raz, by poznać przyczynę.

Jak sprawdzić, czy zostałem zablokowany na Messengerze, czy tylko nałożono na mnie ograniczenie?

Jak sprawdzić czy zostałem zablokowany czy ograniczony na MessengerzeKolejną kwestią, jaką warto poruszyć w temacie blokowania na Messengerze, jest różnica pomiędzy blokadą a ograniczeniem. Messenger umożliwia bowiem nie tylko blokowanie kontaktów, ale także ich ograniczanie. Jeśli ktoś zablokował Cię na Messengerze, w ogóle nie będzie otrzymywać od Ciebie wiadomości.

Jeżeli z kolei ktoś jedynie Cię ograniczył, wiadomości od Ciebie trafią do folderu inne i nie będą wyświetlać się w sekcji głównej „Czaty” u tej osoby. Osoba, która nałożyła ograniczenie, nie będzie też otrzymywać powiadomień o wysłanych przez Ciebie wiadomościach. W każdej chwili będzie mogła jednak je odczytać, gdy sprawdzi folder „inne”. W przypadku blokady odczytanie wiadomości jest niemożliwe.

Ty jednak nie będziesz w stanie rozróżnić, czy ktoś Cię zablokował, czy jedynie ograniczył.

Czy status „Wysłano” zawsze świadczy o tym, że zostałem zablokowany?

Czy status wysłano zawsze oznacza, że zostałem zablokowany na messengerzeStatus „Wysłano” obok wiadomości informuje o tym, że była ona wysłana, ale nie została jeszcze dostarczona do odbiorcy. Powodem może być oczywiście blokada, ale także wspomniane przeze mnie wcześniej nałożone ograniczenie. Nie zawsze jednak status „Wysłano” będzie świadczyć o tym, że zostaliśmy zablokowani. Pojawia się on także w sytuacjach, gdy odbiorca ma wyłączony telefon lub też jest poza zasięgiem. Jak wspomniałam wcześniej, Messenger nie daje tak oczywistych znaków, ponieważ zależy mu na zapewnieniu poczucia prywatności użytkownikom.

Czy zablokowana osoba może wyszukać dany kontakt w wyszukiwarce Messengera?

Czy zablokowana osoba może wyszukać dany kontakt w wyszukiwarce MessengeraJak wspomniałam, Messenger jest bardzo dyskretny, jeśli chodzi o kwestię blokowania kontaktów, ponieważ dba o prywatność swoich użytkowników. Z tego też powodu zablokowana osoba może normalnie wyszukiwać wyszukiwarce Messengera kontakty, które ją zablokowały. Dzięki temu osoby, które zostały zablokowane, nie są w stanie tak łatwo się tego domyślić. To z kolei sprawia, że użytkownicy mogą bez lęku korzystać z tej funkcji.

Czy ktoś inny widzi, że jestem zablokowany na Messengerze?

Nie musisz się obawiać, że inne osoby dowiedzą się o tym, że ktoś zablokował Cię na Messengerze. Jedyną osobą, która o tym wie, jest ta, która nałożyła blokadę, a jedyną, która może się tego domyślić (na podstawie wymienionych przeze mnie wcześniej przesłanek), jesteś Ty. Inne osoby nie mają żadnych podstaw ani możliwości, by dowiedzieć się, że ktoś Cię zablokował.

Jak sprawdzić, czy zostałem zablokowany na Messengerze, czy na Facebooku?

Meta umożliwia użytkownikom blokowanie kontaktów zarówno na Facebooku, jak i Messengerze. Blokady na Facebooku i Messengerze znacząco się od siebie różnią. Jeśli ktoś zablokował Cię jedynie na Messengerze, nadal będziesz mieć tę osobę w znajomych na Facebooku i będziesz mógł widzieć i komentować jej posty i relacje. Nie będziesz jedynie mógł kontaktować się z nią przez Messengera (osoba ta nie zobaczy Twoich wiadomości).

Jeżeli z kolei ktoś zablokował Cię na Facebooku, to nie tylko przestaniecie być znajomymi w serwisie i utracicie możliwość wzajemnego wyświetlania swoich profili i reagowania na publikacje, ale także zostaniesz zablokowany w aplikacji Messenger tej osoby.

Blokowanie na Messengerze – podsumowanie

Podsumowując wpis, aby sprawdzić, czy zostałeś zablokowany na Messengerze, musisz najpierw wysłać wiadomość do osoby, którą podejrzewasz o nałożenie blokady, a następnie sprawdzić status wiadomości. Jeżeli zostałeś zablokowany, obok wiadomości zobaczysz status „Wysłano” zamiast „Dostarczono”. To co widzi osoba zablokowana na Messengerze widać na obrazku nr 1 – jest to znaczek „ptaszka” w okrągłej ramce i na pustym tle.

Nie zawsze jednak status „Wysłano” będzie świadczył o blokadzie. Aby stwierdzić, czy zostałeś zablokowany, musisz także wziąć pod uwagę inne przesłanki, czyli brak możliwości kontaktowania się z daną osobą na Messengerze przy jej jednoczesnej aktywności na Facebooku.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz