Jakiś czas temu Instagram wprowadził funkcję archiwizowania zdjęć, postów i relacji. Do archiwum użytkownicy mogą wrzucać zdjęcia i treści, których nie chcą dłużej pokazywać na profilu, a jednocześnie nie zamierzają ich usuwać. Jeśli zarchiwizowałeś swój post lub zdjęcie, a teraz chciałbyś, by znów wyświetlało się na profilu, zobacz poniższą instrukcję.

Jak przywrócić zarchiwizowane zdjęcia na Instagramie? Instrukcja krok po kroku

jak pisać i pozycjonować bloga ebookChoć wszystkie zarchiwizowane zdjęcia na Instagramie nie są widoczne na profilu, nadal istnieją i w każdej chwili można do nich wrócić. Aby to zrobić należy kolejno:

  1. Otworzyć aplikację Instagram i zalogować się na swój profilKliknąć ikonkę trzech poziomych kresek, znajdującą się po prawej stronie u góry ekranu
  2. Z rozwijanego menu wybrać pozycję “Archiwizuj”
  3. Wybrać dane zdjęcie i kliknąć w jego menu (ikonkę 3 kropek) po prawej stronie u góry
  4. Następnie wybrać opcję “Pokaż w profilu”
  5. Gotowe! Zdjęcie na Instagramie zostało przywrócone.

Pamiętaj, że przywrócony post pojawi się na Twoim profilu zgodnie z chronologią. Jeśli więc zarchiwizujesz starszy post, z pewnością nie wyświetli się on w aktualnościach ani na samej górze.

Jak zarchiwizować zdjęcie na Instagramie? Szybka instrukcja

Teraz krótka instrukcja dla tych, którzy trafili na ten wpis przypadkiem i nie słyszeli wcześniej o funkcji archiwizowania zdjęć na Instagramie. Jeśli chcesz, by któreś z Twoich zdjęć przestało wyświetlać się na profilu, a jednocześnie dalej istniało w pamięci Instagrama, wykonaj poniższe kroki:

  1. Kliknij na wybrane zdjęcie
  2. Kliknij w ikonę 3 kropek znajdującą się po prawej stronie u góry
  3. Wybierz opcję “Zarchiwizuj”
  4. Gotowe! Twoje zdjęcie zostało zarchiwizowane. Nie jest dłużej widoczne na profilu, ale w każdej chwili możesz je przywrócić.

Dlaczego warto korzystać z funkcji przywracania zdjęć na Instagramie?

Funkcja przywracania zdjęć na Instagramie jest bardzo pomocna i praktyczna. Często bywa tak, że nie jesteśmy do końca pewni, czy dany post pasuje do naszego profilu czy nie.
Ponadto niektóre posty z czasem przestają być aktualne.
Dodawanie zdjęć do archiwum sprawia, że nie musimy podejmować decyzji o pozbywaniu się ich na stałe.

Funkcja archiwizacji umożliwia również inspirowanie się własnym progresem. Zamiast usuwać zdjęcia, które uznaliśmy za nietrafione lub niemodne, możemy do nich wracać i wyciągać wnioski.

Wiele osób uważa, że algorytm Instagrama negatywnie odczytuje usuwanie zdjęć z feedu i karze za to użytkowników ograniczonymi zasięgami. Nie wiem czy jest to prawdziwa informacja, ale z pewnością może stanowić kolejny argument przemawiający za tym, by zdjęcia archiwizować, a nie usuwać.

Przywracanie zdjęć na Instagramie – podsumowanie

Z mojego dzisiejszego wpisu dowiedziałeś się jak przywrócić zarchiwizowane zdjęcia na Instagramie, jak dodawać je do archiwum oraz dlaczego warto to robić. Archiwum Instagrama można przyrównać do pewnego rodzaju czyśćca lub poczekalni. Trafiają tam bowiem zdjęcia, z którymi zazwyczaj nie wiemy co zrobić – zostawić je, czy usunąć. Dzięki archiwum możemy ze spokojem się nad tym zastanowić, nie martwiąc się o to, że dane posty będą widoczne dla innych użytkowników.

Nie musimy też w zasadzie podejmować żadnej decyzji. Zdjęcia mogą bowiem “wisieć” w archiwum bez końca. Jak wspomniałam w poprzednim akapicie, archiwizowanie zdjęć może być lepszym rozwiązaniem od ich usuwania, z uwagi na ograniczone ryzyko zmniejszonych zasięgów. Wielu marketerów specjalizujących się w social mediach uważa bowiem, że algorytm Instagrama nie lubi, gdy użytkownicy usuwają swoje posty na stałe i nakłada na nich kary.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz