Chciałbyś założyć konto na TikToku, ale sam nie masz odwagi go prowadzić? A może masz fajny i ciekawy pomysł na profil z przyjacielem bądź drugą połówką? Wielu użytkowników, zarówno TikToka, jak i innych mediów społecznościowych, np. Instagrama czy Facebooka, prowadzi konta w dwie osoby. Dobrze przemyślana strategia, odpowiedni podział zadań i współpraca mogą sprawdzić, że konto prowadzone w dwójkę będzie jeszcze ciekawsze, niż konto jednego twórcy. W dzisiejszym wpisie znajdziesz pomocne wskazówki, jak prowadzić z kimś konto na TikToku, by miało ono szansę się wybić.

Jak prowadzić z kimś konto na TikToku – kwestie techniczne

Aby w ogóle móc zacząć prowadzić z kimś profil na TikToku, trzeba oczywiście najpierw założyć wspólne konto. Żeby dwie osoby mogły korzystać i publikować na jednym profilu, obie muszą znać dane logowania do konta. Każda z osób, niezależnie od miejsca zamieszkania czy obecnej lokalizacji, będzie mogła publikować video ze swojego telefonu. Oczywiście możecie również nagrywać filmiki razem. Jedyne czego potrzebujecie do tworzenia razem na TikToku to wspólne konto i smartfon.

Załóżcie więc profil na jednego maila, wymyślcie hasło i przejdźcie do jego konfiguracji.

Jak prowadzić z kimś konto na TikToku – wskazówki dotyczące profilu

Aby skutecznie prowadzić z kimś konto na TikToku, warto najpierw zastanowić się nad celem profilu oraz wymyślić dla niego dobrą nazwę. Cel profilu jest bardzo ważny, ponieważ stanowi pewnego rodzaju drogowskaz, czego będą dotyczyć późniejsze filmy.

Na początek warto więc przemyśleć, czy chcecie prowadzić konto edukacyjne (np. uczyć innych odbiorców umiejętności, które posiadamy), typowo rozrywkowe (publikować śmieszne filmiki, odgrywać scenki itd.), konto mające na celu pokazanie i dzielenie się pasją (np. artystyczną), lifestylowe (zawierające relacje z codziennego życia czy podróży), społeczne (poruszające ważne społecznie tematy, np. ekologia), motywacyjne, czy jeszcze inne.

Mając już motyw przewodni, będziecie wiedzieć, jakie treści powinniście tworzyć. Warto też wymyślić fajną, chwytliwą nazwę, nawiązującą albo do Was jako twórców albo do tematyki Waszego konta.

Jak prowadzić z kimś konto na TikToku – wskazówki dotyczące treści

Jak prowadzić z kimś konto na TikToku - wskazówkiNajważniejszą rzeczą na TikTokowym profilu, niezależnie od tego, czy jest prowadzony z kimś, czy samodzielnie, są oczywiście publikowane filmy. To od nich będzie zależało czy profil się wybije. Poniżej wymieniam listę wskazówek, które pomogą Ci skutecznie prowadzić z kimś konto na TikToku:

1. Trzymajcie się ustalonego celu

Publikujcie filmy zgodne z motywem przewodnim Waszego profilu, tak by konto było spójne, a odbiorcy wiedzieli, o co w nim chodzi i czego mogą się po nim spodziewać. Inspirowanie się trendami na TikToku jest jak najbardziej potrzebne, jednak jeszcze ważniejsze jest to, by nie zatracić swojego celu i autentyczności.

2. Róbcie to, w czym jesteście dobrzy

Przed rozpoczęciem publikowania filmików warto zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami i tym, co lubimy robić, by tworzyć profil zgodny z sobą. Warto też podzielić się obowiązkami w taki sposób, by każdy zajmował się tym, co mu najlepiej wychodzi.

3. Śledźcie trendy

TikTok to przede wszystkim trendy. Trendem może być hashtag, piosenka, układ taneczny, filtr, efekt, duet, podkładanie głosu i wiele innych. Trendów można szukać zarówno przeglądając TikToka, jak i w specjalnej sekcji Trend Discovery w TikTok Creative Center. Znajdują się w nim między innymi listy najpopularniejszych piosenek, hashtagów, video i twórców z ostatnich dni. Warto być na bieżąco, jednak pamiętać o tym, by nie zatracić motywu przewodniego swojego konta.

4. Inspirujcie się, ale nie naśladujcie innych

Osoby prowadzące profile na TikToku oraz innych mediach społecznościowych często porównują się do innych osób i mimowolnie próbują je naśladować. Dlatego też ważne jest to, by zawczasu przygotować sobie strategię i dobrze przemyśleć, jak ma wyglądać Wasz profil, po to by nie wpaść w pułapkę naśladowania innych. Warto postawić na swoją autentyczność, tworzyć treści zgodne z sobą i nie bać się inności. Jednocześnie warto przeglądać content na TikToku i czerpać inspiracje z tego, co nam się podoba.

5. Wykorzystujcie hashtagi i opisy

Choć TikTok skupia się wokół video, to jednak nie można zapominać o istocie hashtagów i opisów. Są one niezwykle ważne, ponieważ umożliwiają dotarcie do odbiorców zainteresowanych danym tematem czy trendem nie tylko na TikToku, ale również z poziomu wyszukiwarki Google (przez słowa kluczowe).

6. Zadbajcie o jakość video (aspekty techniczne)

Do nagrywania TikToków nie potrzebujecie profesjonalnego sprzętu czy nagłośnienia. Ważne jest jednak to, by zadbać o dobre oświetlenie oraz wysoką jakość dźwięku. Zwracajcie uwagę na stabilność obrazu, tło znajdujące się za Wami oraz hałas w tle. Wszystkie te aspekty mają ogromne znaczenie i bezpośrednio przekładają się odbiór i zasięgi video.

7. Nawiązujcie współprace z innymi twórcami

Jednym z najlepszych i najszybszych sposobów, na wybicie się na TikToku jest współpraca z innymi TikTokerami, którzy mają już swoją grupę odbiorców. Nie bójcie się więc wychodzić z inicjatywą wspólnych projektów do innych twórców.

Jak prowadzić z kimś konto na TikToku – wskazówki dotyczące współpracy

Jednym z większych wyzwań prowadzenia konta na TikToku z kimś jest utrzymanie z tą osobą dobrych relacji i unikanie konfliktów. Może się okazać, że choć w życiu codziennym dobrze się dogadujecie, to przy wspólnym projekcie napotkacie trudności z porozumieniem się. Poniżej zamieszczam więc przydatne wskazówki dotyczące współpracy podczas prowadzenia z kimś konta na TikToku.

1. Sprawiedliwie podzielcie się zadaniami

Nie dopuszczajcie do sytuacji, w których jedna osoba ma znacznie więcej zadań od drugiej. Ustalcie, ile czasu jesteście w stanie poświęcić na wspólny projekt, by uniknąć niepotrzebnych konfliktów.

2. Postawcie na komunikacje i unikajcie niedomówień

Bardzo możliwe, że podczas dłuższej współpracy wzajemnie zauważycie u siebie pewne zachowania, które Was denerwują. Warto mówić otwarcie o tym, co nam przeszkadza u drugiej osoby, po to by z czasem niedomówienia nie zamieniły się w poważną kłótnię.

3. Ustalcie wspólną wizję

Porozmawiajcie o tym, do czego dążycie i jaką macie wizję na swój profil na TikToku. Dzięki temu unikniecie sytuacji, w której każdy chce realizować odmienną strategię.

4. Nie krytykujcie się

Każdy z Was jest inny i z pewnością ma nieco inne pomysły. Nie należy jednak krytykować pomysłów drugiej osoby, tylko szukać wspólnych wizji i nawzajem się doceniać.

5. Nie narzucajcie sobie nawzajem własnej wizji

W duetach, czy to na TikToku, czy innych mediach społecznościowych często rodzi się pokusa, by narzucać drugiej osobie swoją wizję. Jeśli zauważysz taką tendencję u siebie, postaraj się przed tym powstrzymać. Jeżeli druga osoba poczuje się stłamszona, najprawdopodobniej szybko straci motywację i zrezygnuje z Waszego wspólnego projektu.

Korzyści z prowadzenia z kimś konta na TikToku

Prowadzenie konta na TikToku z kimś ma wiele korzyści. Są to między innymi:

1. Oszczędność czasu

Na koncie prowadzonym w dwójkę łatwiej o regularność, ponieważ obie osoby mogą publikować na zmianę. Wiąże się to ze sporą oszczędnością czasu.

2. Więcej pomysłów, większa kreatywność

Co dwie głowy to nie jedna – prowadząc konto z kimś, możemy robić mózgów i dochodzić do lepszych wniosków.

3. Wzajemna motywacja i wsparcie

We dwójkę łatwiej i raźniej jest motywować się działania.

4. Umocnienie przyjaźni / relacji

Wspólne prowadzenie TikToka to świetna okazja, by spędzać ze sobą jeszcze więcej czasu i wzmacniać swoją relację.

Przykładowe konta na TikToku prowadzone w dwójkę

Jak prowadzić z kimś konto na TikToku - przykład Kellan and KevinJeżeli szukasz inspiracji możesz zobaczyć na TikToku jakie treści publikują inni twórcy prowadzący konta w dwójkę. Do przykładowych kont tego typu można chociażby zaliczyć:

@fit.lovers – para tworząca filmiki poświęcone tematyce fitness i zdrowego odżywiania
@DowboryBeHappy – znana aktorka i prezenter telewizyjny ukazujący w zabawny sposób swoje codzienne życie.
@kellanandkevin – zagraniczny duet dwóch śpiewających mężczyzn

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy wpis okazał się dla Ciebie ciekawy i przydatny. Jeśli masz pytania, zadaj je w komentarzu. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz