W aplikacji oraz w przeglądarkowej wersji Instagrama nie da się otworzyć zdjęcia profilowego w pełnym wymiarze. Nie pozwalają na to domyślne ustawienia serwisu. Możesz jednak powiększyć dowolne zdjęcie profilowe na Instagramie w inny sposób, a konkretnie na 3 różne, sprytne sposoby, które opisuję w dzisiejszym wpisie. 😉

Jeśli więc zaobserwowałeś interesujące Cię konta i chciałbyś przyjrzeć się z bliska im avatarom, sprawdź poniższe instrukcje.

Jak powiększyć zdjęcie profilowe na Instagramie – 3 sposoby

Przechodzę od razu do meritum, czyli trzech szybkich i sprytnych sposobów na powiększenie zdjęcia profilowego na Instagramie. Wybierz metodę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza.

Sposób 1. Skorzystanie z zewnętrznego narzędzia online

W odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników w sieci pojawiło się mnóstwo narzędzi umożliwiających otwieranie zdjęć z Instagrama w pełnym wymiarze. Poniżej wymieniam narzędzia, które sama testowałam i wiem, że są bezpieczne. 🙂

Narzędzie instazoom.cc

Pierwsze z testowanych narzędzi umożliwia powiększenie zdjęcia profilowego z Instagrama w rozdzielczości Full HD. Aby z niego skorzystać, przejdź na stronę instazoom.cc, wpisz wybraną nazwę użytkownika bez znaku „@” i kliknij zielony przycisk „Submit”. By nie naruszać niczyjej prywatności, ja dla przykładu wpisałam instagramową nazwę użytkownika fundacji Siepomaga. 🙂

1. Jak powiększyć zdjęcie profilowe na Instagramie - narzędzie InstazoomW dalszym kroku kliknij zielony przycisk „Open profile picture”.

2. Jak powiększyć zdjęcie profilowe na Instagramie - narzędzie InstazoomPowiększone zdjęcie profilowe z Instagrama po chwili się wyświetli. 🙂

3. Jak powiększyć zdjęcie profilowe na Instagramie - narzędzie instazoomNarzędzie inflact.com

Narzędzie, które działa na podobnej zasadzie do poprzedniego, z tą różnicą, że zdjęcia nie wyświetlają się w rozdzielczości Full HD. Mają więc trochę gorszą jakość. Pokazuje więc tę stronę bardziej jako ciekawostkę. 🙂

Aby skorzystać z tego narzędzia, należy otworzyć stronę inflact.com/downloader/instagram/avatar/, wpisać nazwę użytkownika (tym razem ze znakiem „@”) i kliknąć niebieski przycisk Download.

4. Jak powiększyć zdjęcie profilowe na Instagramie - narzędzie inflactPo chwili wyświetli się powiększone zdjęcie profilowe z Instagrama.

Sposób 2. Skorzystanie z Facebooka

Jeśli z jakichś przyczyn nie chcesz korzystać z zewnętrznych, mało znanych narzędzi do powiększania zdjęć na Instagramie, możesz wykorzystać do tego Facebooka.

Większość osób obecnych na Instagramie ma również konta na Facebooku. Powiększanie zdjęć profilowych w niebieskim serwisie jest z kolei jak najbardziej możliwe.

W tym celu zaloguj się na Facebooka z poziomu przeglądarki na komputerze, przejdź do wybranego profilu i kliknij zdjęcie profilowe. Jeśli dany użytkownik dodał relację, wyświetli się okno z 2 opcjami do wyboru: „Zobacz relację” i „Wyświetl zdjęcie profilowe”. Oczywiście należy wybrać tę drugą.

5. Jak powiększyć zdjęcie profilowe na Instagramie - metoda z FacebookiemWówczas zdjęcie profilowe wyświetli się w pełnym wymiarze.

Sposób 3. Utworzenie i powiększenie screena

Trzecim prostym sposobem na powiększenie zdjęcia profilowego na Instagramie jest zrobienie zrzutu ekranu na telefonie, a następnie powiększenie go w galerii. Ta metoda nie jest jednak idealna z uwagi na znaczną utratę jakości. Powiększone w ten sposób zdjęcie będzie bowiem nieco rozmazane. Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza, otwórz interesujący Cię profil na Instagramie i zrób screena.

W zależności od modelu smartfona zrzuty ekranu robi się nieco inaczej – w moim Samsungu na przykład wystarczy jednocześnie przytrzymać przycisk zasilania oraz zmniejsza głośności. Przyciski te znajdują się po bokach obudowy. Informację na temat tego, jak robić screeny w Twoim smartfonie, z pewnością znajdziesz w sieci.

6. Jak powiększyć zdjęcie profilowe na Instagramie - sposób ze screenemGdy już zrobisz screena, odnajdź go w galerii telefonu, a następnie połóż na ekranie dwa palce i rozsuń je. Następnie przesuwaj jednym palcem po ekranie, by wyświetlić powiększone zdjęcie profilowe z Instagrama.

Podsumowanie

Podsumowując wpis, istnieją 3 szybkie sposoby na powiększenie zdjęcia profilowego na Instagramie, które nie wymagają od Ciebie pobierania żadnych programów czy aplikacji. Do wyboru masz następujące opcje – skorzystanie z wygodnego narzędzia online, platformy Facebook lub wykorzystanie zrzutu ekranu.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy wpis okazał się dla Ciebie pomocny. Jeśli masz dodatkowe pytania, zadaj je w komentarzu. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz