TikTok to jedna z najczęściej pobieranych aplikacji w ciągu kilku ostatnich lat. Użytkownicy pokochali krótkie filmiki, które można wygodnie przewijać, pobierać na telefon i przesyłać dalej. Ściągając filmik z TikToka na urządzenie, pobieramy go jednak ze znakiem wodnym. Znak ten przedstawia logo aplikacji oraz nazwę autora. Dlaczego tak jest i czy można tego uniknąć?

W moim dzisiejszym wpisie znajdziesz praktyczną instrukcję jak pobrać TikToka bez znaku wodnego. Ponadto zapoznam Cię ze wskazówkami jak usunąć znak wodny z pobranych wcześniej filmików.

Dlaczego TikToki zawierają znak wodny?

Baner z ebookiemUżytkownicy TikToka bez problemu mogą pobierać udostępniane w aplikacji filmiki. Twórcy aplikacji doskonale wiedzą, że internauci chętnie zapisują w galeriach swoich urządzeń zabawne memy, obrazki i filmiki, a następnie dzielą się nimi z bliskimi w innych miejscach – np. na WhatsAppie.

Dlatego też właściciele TikToka nie utrudniają użytkownikom pobierania filmików, ale wręcz im to ułatwiają i umożliwiają za pomocą dwóch kliknięć. Aby zapisać TikToka na urządzeniu mobilnym, wystarczy kliknąć ikonę strzałki i opcję „Zapisz film”.

Podobnie jak na innych stronach internetowych czy serwisach, tak i na TikToku kwestia praw autorskich nie pozostaje jednak bez znaczenia. Choć z TikToka z łatwością można pobierać filmiki innych twórców, to właściciele aplikacji wyznaczają pewne granice.

Pobrane TikToki zawierają znaki wodne przedstawiające logo aplikacji i nazwy użytkowników nie bez powodu. Celem ich umieszczania jest ochrona praw autorskich twórców i zapobieganie kradzieży własności intelektualnej. W zasadach społeczności TikToka jest jasno napisane, że publikowanie, przesyłanie, transmitowanie i udostępnianie treści naruszających cudzą własność intelektualną, jest zabronione.

Czy można legalnie pobrać TikToka bez znaku wodnego?

Choć z poziomu samej aplikacji TikTok nie ma możliwości pobierania filmików bez znaków wodnych, można w tym celu wykorzystać inne narzędzia. Nie jest to zabronione prawnie, dopóki nie przypisujemy sobie autorstwa do czyjejś własności i nie wykorzystujemy jej wbrew woli oryginalnego twórcy.

Jeśli chcesz pobrać TikToka bez znaku wodnego na własny użytek, ponieważ znak ten zwyczajnie Cię irytuje, nie ma ku temu przeciwwskazań. Możesz też śmiało pobrać bez watermarka swój własny filmik, po to by udostępnić go w innym miejscu, np. na Instagramie.

Jeśli jednak zamierzasz przesyłać dalej czyjeś filmiki w celach komercyjnych lub niekomercyjnych, udostępniać je, czy wykorzystywać w inny sposób, a nie chcesz działać nielegalnie, polecam Ci zapytać o zgodę autorów.

Jak pobrać TikToka bez znaku wodnego?

Pobranie TikToka bez znaku wodnego jest banalnie proste. Aby to zrobić, trzeba jednak skorzystać z zewnętrznych narzędzi. Istnieje mnóstwo darmowych aplikacji dostępnych w Sklepie Play czy App Store, które umożliwiają pobieranie TikToków bez znaków wodnych. Jedne z nich działają tylko na Androida, inne tylko na iPhone’y. Niektóre aplikacje dostosowane są zarówno do urządzeń z systemem operacyjnym Android, jak i iOS.

Myślę jednak, że zamiast pobierać jakiekolwiek aplikacje, wygodniej jest skorzystać z szybkiego narzędzia online. Wypróbowałam kilka takich narzędzi, m.in. popularny SnapTik, czy sstik, jednak u mnie najlepiej sprawdziła się strona MusicallyDown. Witryna ta jest intuicyjna i zadbana wizualnie, nie ma na niej nachalnych, wyskakujących okienek, więc sprawia wrażenie bezpiecznej, a pobranie filmiku nie sprawiło mi najmniejszej trudności.

Jak pobrać TikToka bez znaku wodnego – instrukcja z wykorzystaniem narzędzia online

  1. Zaloguj się do aplikacji TikTok i przejdź do filmiku, który chcesz pobrać,
  2. kliknij ikonę strzałki, a następnie wybierz opcję „Skopiuj link”,
  3. otwórz stronę MusicallyDown,
  4. wklej w pole skopiowany adres TikToka i kliknij pomarańczowy przycisk Download,
  5. kliknij pomarańczowy button Download mp4 [HD] znajdujący się pod podglądem filmiku,
  6. gotowe! Pobrany TikTok bez znaku wodnego znajdziesz w swojej galerii.

Jak usunąć znak wodny z wcześniej pobranych TikToków?

Powyższy sposób umożliwia pobieranie TikToków bez znaku wodnego. Co jednak zrobić, gdy wcześniej pobraliśmy filmiki ze znakami wodnymi, i chcielibyśmy je usunąć po czasie? Ponowne szukanie i pobieranie TikToków byłoby czasochłonne i niewygodne.

Szukając wygodnego narzędzia online do usuwania znaków wodnych z pobranych TikToków natknęłam się na stronę online-video-cutterm.com. Nie jestem jednak z niej zadowolona, więc jej nie polecam. Nie wiem, czy zrobiłam coś nie tak, czy narzędzie nie działa, ale w  nie udało mi się usunąć znaku wodnego z przesłanego TikToka. Pobrany filmik mimo edycji nadal zawierał watermark. Ponadto czułam pewien niepokój pobierając plik z tej strony, ponieważ nie wzbudziła ona mojego zaufania. Niedokładne tłumaczenia i nachalne reklamy mnie osobiście zniechęciły.

Na szczęście istnieje inny sposób, by usunąć znak wodny z wcześniej pobranych TikToków. W porównaniu do bezpośredniego pobierania filmików z TikToka bez watermarka, jest on jednak dużo bardziej czasochłonny. Wymaga też pobrania aplikacji.

Aby usunąć znak wodny z wcześniej pobranego filmiku można wykorzystać narzędzie Video Eraser – remove logo. Do aplikacji należy przesłać wybrany filmik, a następnie zaznaczyć ręcznie znak wodny, by go usunąć. Aplikacja jest dość intuicyjna, więc większość użytkowników nie powinna mieć problemów z jej wykorzystaniem.

Podsumowując wpis, pobranie TikToka bez znaku wodnego jest bardzo proste. Nie trzeba w tym celu ściągać żadnej aplikacji – najlepiej skorzystać z wygodnego narzędzia online, np. MusicallyDown. Pobieranie cudzych filmików z TikToka bez watermarka jest legalne, dopóki robimy to wyłącznie na własny użytek i nie udostępniamy ich dalej. Nie istnieją przeciwwskazania do tego, by pobierać bez znaku wodnego TikToki własnego autorstwa.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz