Niezależnie od tego, czy celowo nie korzystasz z konta Google, czy po prostu posiadasz urządzenie Huawei niewspierane przez usługi giganta, nadal możesz pobierać większość aplikacji – w tym Messengera.

W dzisiejszym wpisie pokażę Ci, jak bezpiecznie pobrać Messengera pomimo braku konta Google i Sklepu Play. Zachęcam do przeczytania wpisu. 🙂

Jak pobrać Messengera bez konta Google? 2 sposoby

Baner z ebookiemPoniżej zamieściłam dwa najprostsze sposoby na pobranie aplikacji Messenger bez konta Google. Sposobów i stron, z których można pobierać aplikacje, jest oczywiście znacznie więcej. Ja jednak wybrałam te opcje, o których wiem, że są sprawdzone i bezpieczne.

1. Pobieranie Messengera bez konta Google poprzez Appki

Strona Appki.pl powstała z myślą o użytkownikach smartfonów Huawei. Urządzenia te, jak wiadomo, od jakiegoś czasu nie są wspierane usługami Google.

Appki to zbiór popularnych i przydatnych aplikacji, które dostępne są w Sklepie Play, a których brakuje w AppGallery (oficjalnym sklepie Huawei). Wśród nich można znaleźć między innymi tytułowego Messengera (jak i Messengera Lite), WhatsAppa, Facebooka, Instagrama czy TikToka. Są tu praktycznie wszystkie aplikacje, których potrzebuje przeciętny użytkownik smartfona.

Ze strony tej mogą oczywiście korzystać posiadacze wszystkich smartfonów (nie tylko Huawei), którzy z jakichś przyczyn nie mają konta Google.

Aby więc pobrać Messengera bez konta Google ze strony Appki, należy:

  1. otworzyć stronę Appki.pl i wpisać „Messenger” w wyszukiwarkę, lub też przejść bezpośrednio tutaj,
  2. pobrać aplikację Messenger, zainstalować ją i gotowe 🙂

2. Pobieranie i instalowanie Messengera bez konta Google z pliku APK

Do pobierania aplikacji na urządzenia z Androidem spoza oficjalnych sklepów służą również strony z plikami APK (APK to skrót od Android Package Kit). Na tego typu strony trzeba jednak uważać i wybierać tylko te, które są znane i sprawdzone. Do najbardziej popularnych należą Apkpure lub APKMirror.

Aby pobrać Messengera bez konta Google z pliku APK, należy:

  1. otworzyć stronę z plikiem APK aplikacji Messenger na Apkpure lub APKMirror,
  2. pobrać i zainstalować najnowszą wersję oprogramowania.

Nie mogę pobrać Messengera spoza oficjalnego sklepu – co robić?

Jeśli podczas próby ściągnięcia i instalacji aplikacji spoza oficjalnego sklepu napotkałeś problemy, tzn. telefon wyświetlił komunikat, że nie może otworzyć pliku, oznacza to, że musisz dokonać pewnych zmian w ustawieniach swojego telefonu. Konieczne jest po prostu umożliwienie instalacji plików z nieznanych źródeł.

Opcję tę znajdziesz w ustawieniach smartfona w sekcji Bezpieczeństwo. Nazwa tej funkcji różni się w zależności od modelu i marki urządzenia. W moim Samsungu nosi ona nazwę „Zainstaluj nieznane aplikacje”.

Czy pobieranie Messengera bez konta Google jest bezpieczne?

W dzisiejszym wpisie przedstawiłam Ci 2 najbezpieczniejsze sposoby na pobranie Messengera bez konta Google. Strony, które podałam, są popularne i powszechnie uznawane za bezpieczne.

Miej jednak na uwadze, że producent Twojego sprzętu nie weźmie odpowiedzialności za żadne ewentualne uszkodzenia, które mogłyby wyniknąć z pobrania aplikacji z nieoficjalnego źródła.

Co więcej, czasami samo pobranie aplikacji z obcego źródła może automatycznie wiązać się z utratą gwarancji! Nim podejmiesz jakiekolwiek kroki, przejrzyj dokumenty zakupu i umowę gwarancyjną.

Administratorzy stron Appki, Apkpure czy APKMirror dbają o bezpieczeństwo swoich serwisów, jednak ryzyka ataków hakerskich nie da się wykluczyć. Na przykład jakiś czas temu analitycy z Kaspersky Lab odkryli, że serwis Apkpure był zainfekowany trojanem. Obecnie jednak potwierdzają oni, że strona jest w pełni bezpieczna. Administratorzy Apkpure z kolei zapewniają, że każda aplikacja dostępna na ich stronie jest sprawdzona i przeskanowana przez Google (jak w Sklepie Play).

Podsumowując, strony do pobrania Messengera bez konta Google, które podałam w dzisiejszym wpisie, nie powinny przysporzyć Ci kłopotów. Miej jednak świadomość, że ściąganie programów spoza oficjalnych sklepów może wiązać się z pewnymi konsekwencjami i ryzykiem, nawet jeśli wykorzystasz do tego znane i popularne źródła.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz