Zastanawiasz się jak pisać w programie Paint? Pisanie w Paincie jest banalnie proste i z pewnością nie przysporzy Ci problemów. 🙂
Dziś pokażę Ci prostą instrukcję, jak wprowadzać tekst do programu Paint i Paint 3D. Dzięki temu bez trudu dodasz napis w dowolnym miejscu na swojej grafice. Zapraszam 🙂

Jak pisać w Paint? Instrukcja krok po kroku

Aby pisać w programie Paint, wykonaj kolejno poniższe kroki:

 1. Otwórz program Paint i z paska narzędziowego (przybornika) wybierz ikonę przedstawiającą literę „A”.
 2. Przy pomocy lewego przycisku myszki zaznacz obszar, w którym chcesz umieścić tekst.
 3. Wybierz styl tła. Jeśli wybierzesz styl przezroczysty, tło będzie niewidoczne. Styl przezrostyczy sprawdza się np. wtedy, gdy chcemy umieścić tekst na jakimś obrazku. Jeśli z kolei zdecydujesz się na styl nieprzezroczysty, tło Twojego napisu będzie białe.
 4. Z górnego menu wybierz rodzaj, wielkość i kolor czcionki oraz styl formatowania tekstu.
 5. Wpisz tekst.
 6. Gotowe, właśnie nauczyłeś się pisać w Paincie 🙂

Jak pisać w Paint

Jak pisać w Paint 3D? Instrukcja

Dla osób, które nie wiedzą czym jest Paint 3D, spieszę z małym wyjaśnieniem. Paint 3D to nowsza, ulepszona wersja klasycznego Painta, stworzona przez Microsoft Corporation. Zawiera zarówno podstawowe, jak i zaawansowane narzędzia graficzne i dostępny jest dla systemu Windows 10 oraz nowszych.

Podobnie jak w zwykłym Paincie, w Paint 3D używać można pędzli, kształtów, efektów i tekstu i przy ich pomocy projektować własne, unikalne grafiki 2D. Ponadto program umożliwia tworzenie obrazów 3D (stąd też jego nazwa). Paint 3D jest darmowy, intuicyjny i łatwy w obsłudze dla użytkowników na każdym poziomie doświadczenia.

Podsumowując, Paint 3D działa bardzo podobnie jak tradycyjny Paint, z tą różnicą, że ma nowy interfejs, więcej funkcji i umożliwia tworzenie grafik 3D.

Przejdę teraz do instrukcji dodawania tekstu. Aby pisać w Paint 3D, wykonaj kolejno poniższe kroki:

 1. Otwórz program Paint 3D i utwórz Nowy projekt.
 2. Z górnego menu wybierz ikonę przedstawiającą literę „T”.
 3. Z prawej strony pojawi się więcej opcji tekstu. Możesz między innymi zmienić tekst 2D na 3D, wybrać rodzaj, kolor i rozmiar czcionki oraz styl formatowania.
 4. Zaznacz obszar, w którym chcesz umieścić tekst.
 5. Wpisz własny tekst.
 6. Gotowe!

Każdy tekst dodany w programie Paint lub Paint 3D możesz bez problemu edytować lub usunąć. Dla uzyskania najlepszego efektu testuj różne czcionki, efekty i kombinacje. Pamiętaj, by po skończonej pracy zapisać swój projekt. 🙂

Alternatywa dla Paint i Paint 3d, dzięki której stworzysz lepsze grafiki i dodasz ładniejszy tekst

Jeśli lubisz tworzyć obrazki i grafiki, być może spodoba Ci się również inny, darmowy program dla grafików-amatorów, czyli Canva. Canvy można używać nie tylko na komputerze czy telefonie, ale również w przeglądarce. Dzięki temu nie ma konieczności pobierania i instalowania żadnego oprogramowania. Jest to bardzo wygodne i pozwala zachować przestrzeń na dysku.

Wystarczy otworzyć stronę canva.com, zarejestrować się lub zalogować za pomocą konta Google lub Facebooka, by otrzymać dostęp do wszelkich funkcjonalności.

Canva oferuje znacznie więcej możliwości niż Paint, a przy tym jest łatwa i intuicyjna w obsłudze. Ma wbudowaną bazę wielu gotowych elementów — kształtów, czcionek, ramek, naklejek i innych efektów, dzięki którym można tworzyć naprawdę efektowne i profesjonalne grafiki (niczym nieróżniące się od tych, które powstają w Photoshopie).

Dodatkowym ułatwieniem są gotowe szablony, np. postów na Instagram, miniatur na Youtube czy banerów na bloga, które zdejmują z użytkownika jeszcze jeden ciężar — konieczność znajomości wymiarów poszczególnych obrazów. Jestem pewna, że dzięki większej bazie czcionek, w Canvie stworzysz zdecydowanie ładniejsze grafiki z napisem, niż w Paincie.

Jeśli tworzenie obrazków to Twoje hobby, z całego serca polecam Ci wypróbować ten program. Jeżeli natomiast wolisz korzystać z programu od Microsoft, mam nadzieję, że moja instrukcja pisania w Paincie, okazała się dla Ciebie pomocna. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

2 komentarze

Napisz komentarz