Zamazywanie tekstu na zdjęciach może być stosowane z różnych powodów – w celu zachowania prywatności czy też ukrycia poufnych lub też zwyczajnie nieistotnych informacji.

Jak odczytać zamazany tekst na zdjęciach z Messengera? W dzisiejszym wpisie postaram się odpowiedzieć na to pytanie i przedstawię kilka metod, na które się natknęłam w internecie, a które można wypróbować, aby odsłonić ukryte treści. 🙂

Poznasz więc sposoby na odczytanie zamazanego tekstu na zdjęciach z Messengera na telefonie z Androidem oraz na iPhonie. Dodatkowo, dowiesz się, jak postępować, by odczytać zamazany tekst na zdjęciu z Messengera na komputerze.

Nie ma gwarancji, że każda próba odczytania zamazanego tekstu okaże się skuteczna, ale warto wypróbować różne metody. Pamiętaj jednak, że próba odczytania zamazanego tekstu może naruszać prywatność innych użytkowników, dlatego wykorzystaj poniższe instrukcje jedynie wtedy, gdy chcesz odczytać informacje, do których masz pełne prawo i niezbędną zgodę. 🙂

Jak odczytać zamazany tekst na zdjęciu z Messengera na Androidzie?

Jeśli korzystasz z Messengera na urządzeniu z systemem Android i chciałbyś odczytać zamazany tekst na zdjęciu, istnieją pewne metody, które możesz wypróbować, by odczytać ukrytą treść.

1. Powiększ zdjęcie

Czasami wystarczy po prostu powiększyć zdjęcie. 🙂 Zacznij więc od powiększenia zdjęcia, by lepiej dostrzec szczegóły. Może się okazać, że zamazanie nie było wystarczająco skuteczne, a po powiększeniu można rozpoznać pewne fragmenty tekstu i domyślić się reszty. Oczywiście jest to skrajny przypadek – rzadko zdarza się, by ktoś użył niewystarczającego kamuflażu, ale jeśli widzisz, że tekst został zamazany niedokładnie, wypróbuj tę metodę.

2. Wykorzystaj narzędzia do edycji zdjęć

Na urządzeniach z systemem Android dostępnych jest wiele aplikacji do edycji zdjęć, zarówno wbudowanych, jak i dostępnych w Sklepie Play. Czasami zmiana kontrastu, jasności lub nasycenia może pomóc odczytać zamazane treści, powodzenie zależy jednak od sposobu, w jaki dokonano kamuflażu. Instrukcję tę znalazłam w tym filmiku, poniżej zamieszczam ją krok po kroku wraz ze screenami. Jak widzisz, w przypadku mojego zdjęcia, instrukcja ta akurat nie przyniosła pożądanego rezultatu, ale na zdjęciu autora filmiku widać różnicę. 🙂

 1. Pobierz ze Sklepu Play i otwórz aplikacją Snapseed,
 2. Dodaj zdjęcie z zamazanym tekstem,
 3. kliknij Narzędzia,Jak odczytać zamazany tekst na zdjęciu Messenger - 1.
 4. Wybierz Dostosuj,Jak odczytać zamazany tekst na zdjęciu Messenger - 2.
 5. Ponownie wybierz NarzędziaJak odczytać zamazany tekst na zdjęciu Messenger - 3.
 6. Ustaw kolejno parametry (przesuwając palcem w prawo lub w lewo):Jak odczytać zamazany tekst na zdjęciu Messenger - 4.
  – Jasność +100%
  – Kontrast -100%
  – Nasycenie +100%
  – Atmosfera +100%
  – Jasne miejsca +100%
  – Cienie +25%
 7. Zobacz, czy możesz odczytać zamazany tekst.

3. Wypróbuj narzędzia do rozpoznawania tekstu na obrazie (OCR)

Niektóre aplikacje lub narzędzia online wykorzystują technologie rozpoznawania tekstu na obrazie (OCR), które pozwalają skonwertować tekst z obrazu na edytowalny tekst. Wypróbuj różne aplikacje OCR dostępne w Sklepie Play, aby zobaczyć, czy któreś z nich mogą odczytać zamazany tekst na zdjęciu z Messengera. Nie ma jednak gwarancji, że po zamazaniu tekstu na zdjęciu, aplikacja da sobie radę. Warto jednak to przetestować.

Jak odczytać zamazany tekst na zdjęciu z Messengera na iPhonie?

Chociaż ograniczenia systemu iOS mogą utrudniać odczytywanie zamazanego tekstu na zdjęciu z Messengera, użytkownicy iPhonów również mogą wypróbować pewne metody. 🙂

1. Wykorzystaj wbudowane narzędzia edycji

Na iPhone’ach istnieje kilka wbudowanych narzędzi do edycji zdjęć. Spróbuj dostosować ekspozycję, kontrast, ciepło lub inne parametry, aby zobaczyć, czy to pomoże ujawnić ukrytą treść.

Poniżej instrukcja ze screenami, z tego samego filmiku, do którego link podałam powyżej. Przetestuj, czy sprawdzi się ona u Ciebie.

 1. Otwórz dane zdjęcie i wybierz opcję „Edycja”,
 2. Ustaw kolejno parametry:
  – Ekspozycja +100%
  – Blask +100%
  – Kontrast -100%
 3. Zobacz, czy możesz odczytać zamazany tekst.

2. Skorzystaj z aplikacji do edycji zdjęć z App Store

W App Store znajdziesz wiele aplikacji do edycji zdjęć, które oferują zaawansowane narzędzia do poprawy jakości zdjęć, np. wspomniana przeze mnie wcześniej apka Snapseed, ale też Adobe Lightroom, Pixelmator czy VSCO. Wypróbuj różne aplikacje i zastosuj różne filtry, aby zobaczyć, czy któryś z nich pomoże w odczytaniu zamazanego tekstu.

3. Próbuj narzędzi OCR

Choć system iOS nie oferuje natywnej obsługi OCR, możesz poszukać aplikacji zewnętrznych, które oferują tę funkcję. Przeszukaj App Store w poszukiwaniu narzędzi OCR, które mogą pomóc w odczytaniu tekstu na zamazanym zdjęciu.

Jak odczytać zamazany tekst na zdjęciu z Messengera na komputerze?

Odczytywanie zamazanego tekstu na zdjęciach z Messengera na komputerze może być łatwiejsze, ponieważ istnieje wiele zaawansowanych narzędzi do edycji i przetwarzania obrazów dostępnych na różnych platformach. Nadal jednak nie ma gwarancji powodzenia, ponieważ wszystko zależy od sposobu zamazania tekstu.

1. Użyj oprogramowania do edycji zdjęć

Skorzystaj z popularnych programów do edycji zdjęć, takich jak Adobe Photoshop, GIMP lub Affinity Photo. Programy te oferują wiele zaawansowanych narzędzi, które mogą pomóc w odczytaniu zamazanego tekstu. Oczywiście, by ich używać, potrzebny jest dostęp i umiejętności graficzne. Jeśli takich nie posiadasz, poproś o pomoc osobę, która ma takie możliwości.

2. Wykorzystaj narzędzia online

Istnieje wiele narzędzi online, które pozwalają na łatwą edycję i przetwarzanie zdjęć. Przeszukaj internet w poszukiwaniu narzędzi, które oferują funkcje związane z poprawą jakości obrazów i odczytywaniem zamazanego tekstu.

3. Spróbuj dedykowanych programów OCR

Na komputerach dostępne są zaawansowane programy OCR, które mogą odczytać tekst z obrazów. Wypróbuj tego typu oprogramowanie i zaimportuj zamazane zdjęcie z Messengera, aby zobaczyć, czy uda się rozszyfrować tekst.

Ostatecznie, odczytywanie zamazanego tekstu na zdjęciu z Messengera może być wyzwaniem, szczególnie jeśli zamazanie zostało wykonane dokładnie. Jednak próby opisane powyżej mogą pomóc w niektórych przypadkach. Pamiętaj jednak, że próba odczytania zamazanego tekstu może naruszać prywatność lub zasady korzystania z aplikacji, dlatego zawsze postępuj zgodnie z zasadami i przepisami, a także szanuj prywatność innych użytkowników.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz