Istnieją 4 sposoby, by odczytać wiadomość na Messengerze tak, żeby nie było widać – pierwszy to odczytanie wiadomości z poziomu powiadomień, drugi – uruchomienie trybu samolotowego, trzeci – skorzystanie z opcji ignorowania wiadomości, a czwarty – pobranie zewnętrznej aplikacji.

Szczegółowe instrukcje jak odczytać wiadomości na Messengerze, żeby nie było widać, znajdziesz poniżej.

I. Jak odczytać wiadomość na Messengerze, żeby nie było widać z poziomu powiadomień?

Najprostszym i najmniej wymagającym sposobem na odczytanie wiadomości na Messengerze, żeby nie było widać, jest wykorzystanie okna z powiadomieniami. Wystarczy, że po otrzymaniu wiadomości na Messengerze, rozwiniesz górny pasek menu z powiadomieniami, a będziesz mógł odczytać wiadomość. Osoba, która ją wysłała, się o tym nie dowie.

Jak odczytać wiadomość na Messenger, żeby nie było widać - powiadomieniaTrzeba jednak mieć na uwadze, że odczytywanie wiadomości na Messengerze, żeby nie było widać za pomocą tego sposobu, jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy mamy włączone powiadomienia z aplikacji Messenger. Jeżeli nie otrzymujesz powiadomień z Messengera, oznacza to, że opcja ta na Twoim smartfonie jest wyłączona. Aby to zmienić, wykonaj poniższe kroki:*

  1. otwórz Ustawienia telefonu,
  2. przejdź do sekcji „Powiadomienia”,
  3. odszukaj i wybierz aplikację Messenger,
  4. aktywuj opcję „Pokaż powiadomienia” przy pomocy suwaka.Jak odczytać wiadomość na Messenger, żeby nie było widać - włączanie powiadomień Messengera

Instrukcję utworzyłam, bazując na ustawieniach swojego telefonu Samsung. Pamiętaj, że nazwy zakładek i opcji mogą się różnić w zależności od posiadanego modelu i marki smartfona.

Sposób ten ma pewną wadę – umożliwia odczytywanie jedynie krótszych wiadomości z Messengera. Jeżeli chcesz przeczytać dłuższą wiadomość, przejdź do kolejnego sposobu.

II. Jak odczytać wiadomość na Messengerze, żeby nie było widać przy pomocy trybu samolotowego?

Kolejnym sposobem na odczytanie wiadomości na Messengerze, żeby nie było widać, jest uruchomienie trybu samolotowego. Jak to zrobić w praktyce?
Po otrzymaniu wiadomości na Messengerze uruchom tryb samolotowy w telefonie,
otwórz aplikację Messenger i odczytaj konwersację. Dopóki z powrotem nie włączysz trybu samolotowego, nadawca wiadomości nie dowie się, że ją odczytałeś,
gdy będziesz już gotów na powiadomienie nadawcy o odczytaniu wiadomości, włącz ponownie tryb samolotowy. Wtedy nadawca zobaczy, że ją odczytałeś.

Jak odczytać wiadomość na Messenger, żeby nie było widać - włączanie trybu samolotowegoMinusem powyższej metody jest to, że trzeba mieć telefon w trybie samolotowym tak długo, jak długo nie chcemy powiadamiać nadawcy wiadomości o jej odczytaniu. W trybie samolotowym z kolei nie możemy wykonywać ani odbierać połączeń, pisać i otrzymywać SMS-ów czy korzystać z internetu. Jest więc to dobra metoda jedynie na krótką chwilę.

III. Jak odczytać wiadomość na Messengerze, żeby nie było widać za pomocą opcji ignorowania wiadomości? (Opcja dla użytkowników komputerów)

Kolejnym sposobem na odczytywanie wiadomości na Messengerze, żeby nie było widać, jest korzystanie opcji ignorowania wiadomości. Opcja ta dostępna jest w przeglądarkowej wersji Facebooka na komputerach. Działa w ten sposób, że wiadomości od danej osoby trafiają do spamu. W folderze spam z kolei można je odczytywać bez powiadamiania o tym nadawcy. Jeśli więc chcesz odczytywać kolejne wiadomości na Messengerze od konkretnej osoby tak, by nie było tego widać, wykonaj poniższe kroki:

  1. zaloguj się do Facebooka przez przeglądarkę na komputerze,
  2. kliknij ikonę Messengera i wybierz opcję „Zobacz wszystko w Messengerze”,
  3. kliknij konwersację z wybraną osobą,
  4. rozwiń sekcję „Prywatność i pomoc” znajdującą się po prawej stronie,
  5. wybierz opcję „Ignoruj wiadomości”,Jak odczytać wiadomość na Messenger, żeby nie było widać - ignorowanie wiadomości
  6. gdy otworzy się okno z komunikatem, ponownie kliknij opcję „Ignoruj wiadomości” na niebieskim buttonie.

Minusem tej metody jest to, że przestajemy otrzymywać powiadomienia o wiadomościach od osoby, z którą konwersacje ignorujemy. By dowiedzieć się o wiadomościach, trzeba więc systematycznie sprawdzać folder spam.

IV. Jak odczytać wiadomość na Messengerze, żeby nie było widać za pomocą zewnętrznej aplikacji?

Czwartym sposobem na odczytanie wiadomości na Messengerze, żeby nie było widać, jest skorzystanie z zewnętrznej aplikacji, na przykład Unseen Messenger. Aplikacja ta dostępna jest w Sklepie Google Play. Umożliwia ona odczytywanie wiadomości bez powiadamiania nadawcy nie tylko z Messengera, ale także innych popularnych komunikatorów, np. z WhatsAppa.

Jak odczytać wiadomość na Messenger, żeby nie było widać - aplikacja UnseenAplikacja ma dobre recenzje, więc warto ją wypróbować, zwłaszcza, że umożliwia dyskretne odczytywanie wiadomości od wszystkich kontaktów jednocześnie i to w różnych miejscach. Ponadto nie powoduje utraty dostępu do internetu czy powiadomień o wiadomościach.

Podsumowując, odczytywanie wiadomości na Messengerze tak, żeby nie było widać, możliwe jest na cztery różne sposoby – poprzez okno powiadomień, tryb samolotowy, ignorowanie wiadomości oraz zewnętrzną aplikację. Każdy ze sposobów ma plusy i minusy, metodę więc należy dobrać do swoich potrzeb i oczekiwań.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz