Po przejściu na profil wybranej osoby na Instagramie z poziomu przeglądarki i po kliknięciu w jej relację serwis będzie wymagał od nas zalogowania się. Z aplikacji mobilnej Instagrama w ogóle nie skorzystamy, bez wcześniejszego wejścia na swoje konto.

Jak więc oglądać relacje innych osób w serwisie Instagram bez logowania? Czy to możliwe? Zachęcam Cię do przeczytania mojego dzisiejszego wpisu.

Czy da się obejrzeć relacje na Instagramie bez logowania?

Baner z ebookiemObejrzenie relacji z Instagrama bez logowania się do serwisu jest możliwe. Opcja ta nie jest jednak dostępna w samym serwisie, tylko w zewnętrznych narzędziach. Jeśli chcemy obejrzeć relację znajomego bezpośrednio na Instagramie, będziemy musieli się zalogować. Co więcej, osoba, której relację wyświetlimy, będzie to widzieć.

Jedyną opcją jest więc skorzystanie z zewnętrznych stron, na przykład Picuki, Storieswatch czy insta-stories.online.

Jak obejrzeć relację na Instagramie bez logowania?

Jak wspomniałam wcześniej, obejrzenie relacji z Instagrama bez logowania możliwe jest tylko przy użyciu zewnętrznych narzędzi. Wystarczy otworzyć którąś z wcześniej wymienionych przeze mnie stron i w odpowiednie pole wpisać nazwę danego użytkownika.

Narzędzia tego typu umożliwiają oglądanie relacji publikowanych wyłącznie przez profile publiczne. Nie da się przy ich użyciu wyświetlić relacji udostępnionej przez profil prywatny.
Nie obejrzymy też za ich pomocą relacji udostępnionych tylko bliskim znajomym.

Co ciekawe, możliwe jest wyświetlenie relacji użytkownika, który nas zablokował. Oczywiście jednak tylko wtedy, gdy ma on ustawiony profil publiczny.

Relacje można obejrzeć w ciągu 24 godzin od ich opublikowania.

Czy korzystanie z zewnętrznych stron do przeglądania profili na Instagramie bez logowania jest bezpieczne?

Nie jestem w stanie do końca stwierdzić, czy narzędzia służące do przeglądania Instagramowych profili bez logowania są bezpieczne. Te, które wymieniłam powyżej, są otwarte i nie wymagają logowania, co już czyni je nieco bezpieczniejszą opcją od tych, na których trzeba zakładać konta i podawać swoje dane.

Patrząc jednak na sam design tych stron oraz reklamy, które się na nich wyświetlają, osobiście nie poczułam się zachęcona do tego, by z nich skorzystać. Narzędzia te wyszukiwałam wyłącznie na potrzeby napisania dzisiejszego wpisu. Wiem, że kwestia oglądania stories bez logowania interesuje wiele osób.

Osobiście odradzam korzystanie z jakichkolwiek narzędzi czy aplikacji, które wymagają logowania się przy użyciu danych z Instagrama. Niesie to ze sobą ogromne ryzyko. Można nie tylko stracić konto, ale również otworzyć furtkę oszustom do zdobycia naszych wrażliwych danych. Jestem zdania, że dla własnego bezpieczeństwa zwykle lepiej jest porzucić ciekawość.

Korzystanie z zewnętrznych stron do oglądania relacji na IG bez logowania – czy jest legalne?

Niestety nie znalazłam w internecie żadnych informacji na temat legalności korzystania ze stron do anonimowego oglądania relacji z IG bez logowania. Przejrzałam regulamin i zasady społeczności serwisu i nie widziałam tam bezpośredniego zakazu używania tego typu narzędzi. Możliwe jednak, że zakaz ten ukrywa się pod jakimś innym, bardziej ogólnym punktem. Nie jestem biegła w interpretacji prawniczego języka ani też obyta w kwestiach prawnych, dlatego też nie mogę udzielić Ci na ten temat dokładnych informacji.

Przeczucie mówi mi jednak, że skoro oglądanie poszczególnych treści w samym serwisie wymaga logowania, to obchodzenie tego nakazu może naruszać którąś z zasad serwisu.

Jeśli wiesz coś więcej na ten temat, byłabym wdzięczna za podzielenie się swoją wiedzą.

Co do tego, czy oglądanie relacji na Instagramie bez logowania jest legalne, można mieć wątpliwości. Jednak kwestia etyki takiego procederu, raczej nie powinna ich wzbudzać.

Chyba nikt nie chciałby być stalkowanym. Na Instagramie istnieje pewna zasada wzajemności – Ty widzisz kto ogląda Twoje story i osoba, której relację wyświetlasz, również to widzi. Reguły są więc sprawiedliwe. Oglądając relacje innych osób bez ich wiedzy, łamiesz zasadę fair-play.

Jak jeszcze można anonimowo oglądać relacje na Instagramie?

Do anonimowego przeglądania relacji z Instagrama służą między innymi wcześniej wymienione przeze mnie narzędzia. Istnieje również inny sposób na anonimowe przeglądanie stories. Tak naprawdę wystarczy po prostu założyć w serwisie fałszywe konto.

Wiele osób tak postępuje i zakłada nowe konta na zmyślone nazwiska tylko po to, by móc oglądać stories innych osób bez ich wiedzy. Jest to oczywiście sprzeczne z Regulaminem Instagrama, więc tego nie polecam. Ponadto może się okazać, że po jakimś czasie fałszywe konto zostanie usunięte. Algorytmy w platformach Mety coraz lepiej radzą sobie z wyłapywaniem fejkowych profili.

Podsumowując wpis, obejrzenie relacji z Instagrama bez logowania, możliwe jest tylko w zewnętrznych narzędziach (poza Instagramem). Jednak nawet przy użyciu tych narzędzi nie obejrzymy relacji udostępnionych przez profile prywatne. Nie wiadomo do końca, czy narzędzia służące do anonimowego przeglądania Instagramowych profili są legalne i całkowicie bezpieczne. Ja osobiście nie mam potrzeby z nich korzystać.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz