Aby obejrzeć czyjeś instastory incognito, należy albo skorzystać z zewnętrznego narzędzia do anonimowego przeglądania Relacji, albo założyć inne konto na Instagramie, albo też – poprosić wspólnego znajomego o wyświetlenie story i nagranie go. Wybór metody będzie zależał od tego, czy chcemy obejrzeć instastory incognito na koncie publicznym, czy też prywatnym. Oczywiście w przypadku kont publicznych jest to dużo łatwiejsze.

W dzisiejszym wpisie opisuję szczegółowo wszystkie możliwe metody. Instrukcje podzieliłam na te, które sprawdzą się, gdy chcemy obejrzeć instastory incognito na koncie publicznym oraz na te, które można wypróbować, gdy mamy do czynienia z kontem prywatnym.

Jak obejrzeć instastory incognito na koncie publicznym?

Istnieje kilka sposobów, na obejrzenie instastory incognito na koncie publicznym. Oto one:

Sposób I. Wykorzystanie zewnętrznego narzędzia online

Jak obejrzeć instastory incognito - 1W internecie dostępnych jest pełno bezpłatnych narzędzi do oglądania instastory incognito, które nie wymagają nawet zakładania konta. Jest to najprostszy sposób na obejrzenie Relacji incognito na koncie publicznym, ponieważ nie wymaga logowania do Instagrama.

Poniżej instrukcja krok po kroku jak obejrzeć instastory incognito na koncie publicznym przy pomocy jednego z tego typu narzędzi:

  1. otwórz stronę instanavigation.com. Znajduje się na niej narzędzie do oglądania relacji incognito bez logowania do IG,
  2. wpisz nazwę użytkownika (bez znaku @), którego instastory chcesz obejrzeć incognito,
  3. kliknij zdjęcie profilowe danej osoby, a zobaczysz udostępnioną przez nią relację. Osoba ta nie dowie się, że ją wyświetliłeś.

Sposób II. Założenie anonimowego konta na Instagramie

Jak obejrzeć instastory incognito - 2Jeżeli nie chcemy korzystać z zewnętrznych narzędzi, tylko obejrzeć instastory incognito bezpośrednio z poziomu Instagrama, również możemy to zrobić. Wystarczy po prostu założyć drugie konto ze zmyślonym imieniem i nazwiskiem, czy też pseudonimem.

Dzięki temu będziemy mogli oglądać incognito instastories dowolnych osób posiadających konta publiczne. Teoretycznie posługiwanie się fałszywymi kontami i zakładanie kilku kont osobistych przez jednego użytkownika jest niezgodne z regulaminem Instagrama i grozi usunięciem takiego profilu, jednak w praktyce rzadko ma to miejsce i bardzo wiele osób to robi.

Jak obejrzeć instastory incognito na koncie prywatnym?

O ile obejrzenie instastory incognito na koncie publicznym to błahostka niesprawiająca większych problemów, tak w przypadku, gdy mamy do czynienia z kontem prywatnym, sprawa nieco się komplikuje. Zewnętrzne narzędzia na nic się wtedy zdadzą – oglądanie instastories incognito za ich pomocą możliwe jest tylko w przypadku kont publicznych.
Istnieją metody sposoby, które można wypróbować, by obejrzeć instastory incognito również na koncie prywatnym. Oto one:

Sposób I. Skorzystanie z konta wspólnego znajomego

Jak obejrzeć instastory incognito - 3Jeśli nie chcemy, by dana osoba widziała, że zobaczyliśmy jej relację, a mamy wspólnych znajomych, możemy poprosić jednego z nich o możliwość obejrzenia instastory z jego konta. Jeżeli nasz wspólny znajomy nie znajduje się akurat obok nas i nie może nam pokazać instastory ze swojego telefonu, można posłużyć się aplikacją do nagrywania ekranu, taką jak na przykład AZ Screen Recorder. Aplikacja ta dostępna jest zarówno w Sklepie Play na telefony z Androidem, jak i w App Store na iPhone’y.

Sposób II. Założenie fałszywego konta i wysłanie prośby o obserwację

Inną nieco bardziej problematyczną i skomplikowaną metodą na obejrzenie czyjegoś instastory incognito jest założenie drugiego konta na zmyślone dane i wysłanie prośby o obserwację do danego użytkownika. Oczywiście nie ma gwarancji, że użytkownik zechce przyjąć prośbę o obserwację jego profilu, jeżeli nie będzie kojarzył wymyślonego przez nas imienia i nazwiska.

Bardzo często jednak użytkownicy social mediów przyjmują prośby o akceptację profili bezmyślnie, często wychodząc z założenia, że być może znali oni daną osobę wcześniej i po prostu zapomnieli, kim jest.

Oglądanie instastory incognito na Instagramie – podsumowanie

Podsumowując wpis, obejrzenie instastory incognito możliwe jest na kilka sposobów – poprzez użycie z zewnętrznego narzędzia online, założenie osobnego konta na wymyślone dane czy też – skorzystanie z konta znajomego.

O ile obejrzenie instastory incognito jest łatwe i bezproblemowe w przypadku, gdy mamy do czynienia z kontem publicznym, tak komplikuje się, gdy nasz znajomy posiada konto prywatne. W tym drugim przypadku korzystanie z zewnętrznego narzędzia online do oglądanie relacji bez logowania niestety okaże się bezskuteczne. Pozostaje wtedy prośba o pomoc znajomego czy też kombinowanie z drugim kontem.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz