Napisanie biogramu na Facebooku jest dla wielu użytkowników sporym wyzwaniem. Sprawia to trudność nawet tym osobom, które mają lekkie pióro i na co dzień lubią tworzyć teksty.

Nie ma chyba nic trudniejszego, niż pisanie o sobie. Tym bardziej, jeśli do dyspozycji mamy praktycznie tylko jedną linijkę tekstu.

Jak bowiem w tak krótkiej formie opisać i przedstawić siebie? Jak zdecydować, które informacje z naszego życia są najważniejsze? I wreszcie, jaki tekst napisać, by zainteresować odbiorców i się wyróżnić?

Okazuje się więc, że napisanie zwykłego biogramu na Facebooku, to nie taka prosta sprawa.

W dzisiejszym wpisie zawarłam kilka przykładów, które mam nadzieję, posłużą Ci za inspirację. Zachęcam Cię do przeczytania posta.

Biogram na Facebooku – co to jest i gdzie się znajduje?

Baner z ebookiemNim przejdę do przykładów, kilka słów o tym czym jest biogram na Facebooku i gdzie go znaleźć. Biogram to zakładka znajdująca się na kontach osobistych, bezpośrednio pod zdjęciem profilowym, w sekcji „Prezentacja”. Strony na Facebooku nie mają biogramów, tylko miejsce na opis firmy w sekcji „Informacje”.

biogram na facebookuBiogram to miejsce, w którym powinniśmy zawrzeć krótki tekst, który najlepiej nas opisuje.

Biogram na Facebooku różni się od „tradycyjnego” biogramu tym, że jest to forma nieoficjalna i luźna, którą można zapisać w dowolny sposób (zarówno w pierwszej, jak i w trzeciej osobie liczby pojedynczej). Ponadto można w niej zawrzeć tak naprawdę wszystko.

Niektórzy użytkownicy w biogramie na Facebooku umieszczają kilka najważniejszych cech swojego charakteru, inni skupiają się na swoim dorobku zawodowym lub życiowym, jeszcze inni wstawiają ważny dla nich cytat lub sentencję. Możliwości jest mnóstwo i w zasadzie trudno stwierdzić, co jest lepszym wyborem, a co gorszym. Wszystko zależy od danej osoby i jej osobistego gustu.

Jak napisać biogram na Facebooku? Zasady

Choć jak wspomniałam, biogram na Facebooku może mieć dowolną i luźną formę, nie oznacza to jednak, że serwis nie narzuca pewnych reguł i ograniczeń. Pierwszym ograniczeniem jest sama długość opisu – tekst nie może przekroczyć 101 znaków, czyli około jednej linijki tekstu z programu Word.

Pisząc biogram na Facebooka, trzeba więc przede wszystkim być zwięzłym i konkretnym i zawrzeć tylko najważniejsze informacje o sobie.

W tym celu warto wcześniej wypisać sobie na kartce słowa, hasła, sentencje bądź cytaty, które najlepiej nas opisują i z którymi się utożsamiamy. Wtedy łatwiej będzie coś wybrać i stworzyć konkretny oraz pasujący do naszej osoby biogram.

Kolejną regułą jest konieczność trzymania się zasad zapisanych w Standardach społeczności Facebooka. W biogramie nie można m.in. zawierać obraźliwych treści naruszających godność innych osób, np. o charakterze ksenofobicznym.

Są to jednak reguły tak zrozumiałe i oczywiste, że myślę, że nie ma sensu ich rozwijać.

Przejdę więc do najważniejszej części wpisu, czyli konkretnych przykładów ciekawych biogramów na Facebooku.

Biogram na Facebooku – 20 przykładów

Poniżej zamieściłam 20 wymyślonych przeze mnie, przykładowych biogramów na Facebooka. Niektóre z nich zawierają informacje o statusie życiowym i dorobku zawodowym, inne cechy charakteru, a jeszcze inne to ciekawe sentencje i cytaty. Niektóre z nich są poważniejsze, a inne dowcipne i z przymrużeniem oka.

Mam nadzieję, że spośród poniższych propozycji, znajdziesz inspirację do napisania własnego, unikatowego biogramu na Facebooka.

20 ciekawych, przykładowych biogramów na Facebooka:

 1. Mama trójki, przedsiębiorczyni, niepoprawna marzycielka
 2. Nic nie muszę, ale mogę wszystko!
 3. Lekarz, tata, akrobata! 🙂
 4. Jestem ósmym cudem świata, ale mów mi Marta 😉
 5. Oaza spokoju i cierpliwości. Jej wysokość mama
 6. Artystka, kreatywna dusza, marzycielka – po prostu Kasia
 7. Jestem najlepszą wersją siebie
 8. Nigdy nie jest za późno na szczęście!
 9. Miłośniczka dobrej zabawy, muzyki i tańca
 10. Mól książkowy, miłośnik kawy, chodzący ideał
 11. Ambicja, erudycja, inteligencja – ja w 3 słowach
 12. Cudny, schludny, niemarudny!
 13. Miłość – moja największa siła
 14. Złap mnie, jeśli potrafisz 😉
 15. Moja definicja szczęścia? – kochaj i wybaczaj
 16. Bawię się, żyję, kocham
 17. Żyję, by kochać, kocham, by żyć
 18. Mała dziewczyna, wielkie ambicje!
 19. Szczęśliwy mąż, tata i prawnik
 20. Każdego dnia uczę się czegoś nowego

Podsumowując, napisanie dobrego i ciekawego biogramu na Facebooka nie jest łatwe, ale gdy skupimy się na tym, co dla nas ważne, z pewnością uda się stworzyć coś wyjątkowego.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz