Instagram i Facebook to popularne platformy społecznościowe, umożliwiające użytkownikom udostępnianie zdjęć, filmów i innych treści w sieci. Ciekawą funkcją obu platform jest też możliwość zapisywania wybranych materiałów, między innymi popularnych rolek i krótkich filmów. Jeśli nie wiesz, gdzie zapisują się rolki na Instagramie i Fb oraz jak je zapisywać, by później móc do nich wrócić, przeczytaj mój dzisiejszy poradnik.

Jak zapisać rolkę na Instagramie?

Zapisywanie rolek (z ang. reels) na Instagramie jest bardzo proste i wygląda identycznie jak zapisywanie innych materiałów w platformie. Aby zapisać rolkę na Instagramie, wykonaj poniższe kroki:

 1. zaloguj się do Instagrama i przejdź do wybranej rolki,
 2. kliknij ikonę trzech kropek, znajdującą się w prawym dolnym rogu,
 3. wybierz opcję „Zapisz” oznaczoną ikoną zakładki.Jak zapisać rolkę na Instagramie

Po wykonaniu powyższych kroków wybrana rolka zostanie zapisana w specjalnym folderze.

Jak zapisać rolkę na Fb?

Zapisywanie rolek i krótkich filmów jest równie proste, co zapisywanie rolek na Instagramie. Schemat jest bardzo podobny na obu platformach. Poniżej instrukcja krok po kroku:

 1. otwórz aplikację Facebook i przejdź do wybranej rolki,
 2. kliknij ikonę trzech kropek, znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu,
 3. w nowo otwartym menu wybierz opcję „Zapisz rolkę”.Jak zapisać rolkę na fb

Po wykonaniu kroków z powyższej instrukcji wybrana rolka zostanie zapisana w dedykowanej sekcji na Fb.

Gdzie zapisują się rolki na Instagramie i jak je znaleźć?

Zapisywanie rolek na Instagramie to przydatna funkcja, która umożliwia ich łatwiejsze odnajdywanie. Rolki na IG zapisują się w specjalnym folderze o nazwie „Zapisano”. Aby do niego przejść i znaleźć zapisane rolki na Instagramie, wykonaj poniższej kroki:

 1. otwórz aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu,
 2. wybierz ikonę trzech kresek (menu) znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu,
 3. w nowo otwartym oknie kliknij opcję „Zapisano” oznaczoną flagą/zakładką.Gdzie zapisują się rolki na Instagramie

W tej sekcji znajdziesz wszystkie zapisane materiały, łącznie z rolkami.

Gdzie zapisują się rolki na Fb i jak je znaleźć?

Na Fb nie ma folderu o nazwie „Zapisano”, dlatego też użytkownicy często mają problem z odnajdywaniem rolek, krótkich filmów i innych zapisanych materiałów. Rolki na Fb można jednak znaleźć w bardzo łatwy sposób. Aby to zrobić, wykonaj kroki z poniższej instrukcji:

 1. otwórz aplikację Facebook na telefonie,
 2. przejdź do swojego profilu,
 3. wybierz zakładkę „Rolki”
 4. kliknij przycisk „Zapisane”.Gdzie zapisują się rolki na fb

W tej sekcji odnajdziesz wszystkie rolki, które uprzednio zapisałeś na swoim profilu.

Czy da się zapisać rolkę z Instagrama bezpośrednio w galerii telefonu?

Choć Instagram nie udostępnia wbudowanej funkcji pozwalającej na zapisywanie rolek bezpośrednio w galerii telefonu, by zapobiec nieuprawnionemu rozpowszechnianiu treści użytkowników, to jednak istnieje taka opcja. Da się zapisywać rolki z Instagrama na telefonie, ale wymaga to użycia zewnętrznych narzędzi i aplikacji.

Jak zapisać rolkę z Instagrama na telefonie?

Najprostszym sposobem na pobranie rolki z Instagrama jest skorzystanie z wygodnego narzędzia online o nazwie Snapinsta. Aby zapisać rolkę w galerii telefonu, wystarczy skopiować link do rolki z Instagrama i wkleić go w okno narzędzia. Następnie wystarczy już tylko kliknąć przycisk „Download”, a rolka zapisze się na telefonie.

Czy da się zapisać rolkę z Fb bezpośrednio w galerii telefonu?

Podobnie jak w przypadku Instagrama, Facebook również nie zapewnia wbudowanej funkcji umożliwiającej zapisywanie rolek innych użytkowników bezpośrednio w galerii telefonu. Ma to na celu ochronę prywatności i praw autorskich użytkowników. Istnieją jednak aplikacje i narzędzia, umożliwiające zapisywanie rolek z Fb w galerii telefonu.

Jak zapisać rolkę z Fb na telefonie?

Najprostszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie rolki z Fb jest skorzystanie z jednego z narzędzi online, takich jak na przykład SnapSave.
Aby zapisać rolkę z Fb w galerii telefonu wystarczy jedynie skopiować link z rolki i wkleić go w okno narzędzia. W dalszej kolejności należy już tylko kliknąć przycisk „Ściągnij”, a rolka zapisze się w naszym smartfonie.

Zapisane rolki na Instagramie i Fb – podsumowanie

Instagram i Facebook pozwalają użytkownikom na udostępnianie różnych treści, takich jak zdjęcia i filmy, a także zapisywanie materiałów innych użytkowników w specjalnych folderach. Opcja zapisywania dotyczy także popularnych rolek, które zapisują się w sekcji „Zapisano” na Instagramie oraz „Rolki” na Fb.

Choć zarówno Instagram, jak i Facebook nie umożliwiają pobierania i zapisywania rolek z platform bezpośrednio w galerii telefonu, z uwagi na ochronę praw autorskich użytkowników, to jednak da się to zrobić. W tym celu wystarczy skorzystać z zewnętrznych narzędzi, takich jak Snapinsta w przypadku Instagrama czy też SnapSave w przypadku Facebooka.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy poradnik okazał się dla Ciebie pomocny i wiesz już jak zapisywać rolki na Instagramie i Fb oraz gdzie się one zapisują.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz