Podobnie jak na innych platformach społecznościowych, tak i w aplikacji TikTok użytkownicy mają możliwość ustawienia wybranego zdjęcia profilowego. Niektórzy umieszczają jako profilówkę fotografię samych siebie, inni wolą pozostać anonimowi i wybierają zdjęcia lub ilustracje przedstawiające postaci z bajek, zwierzęta lub inne osoby czy elementy.

W moim dzisiejszym wpisie znajdziesz 5 inspiracji na fajne, nietuzinkowe profilowe na TikTok.

Wymiary zdjęcia profilowego na TikToku

Baner z ebookiemNim przejdę do listy inspiracji na fajne profilowe na TikToka, kilka słów o ich wymiarach. Niezależnie od tego czy sam zamierzasz stworzyć profilówkę, czy też będziesz chciał pobrać gotową grafikę, powinieneś trzymać się odpowiednich wymiarów. Prawidłowy rozmiar zdjęcia profilowego na TikTok wynosi 200 x 200 pikseli. Grafiki, zdjęcia i ilustracje o tych wymiarach bez problemów znajdziesz na Pinterest. Możesz też stworzyć własną grafikę / rysunek tej wielkości w Canvie.

Fajne profilowe na TikTok – 5 inspiracji

Poniżej przygotowałam 5 inspiracji na fajne profilowe na TikToka. Starałam się znaleźć propozycje zarówno dla tych osób, które nie wstydzą się umieścić w profilówce własnego zdjęcia, jak i dla tych, które preferują pozostać anonimowe. Mam nadzieję, że moje pomysły przypadną Ci do gustu.

1. Własne zdjęcie w oryginalnej ramce

1. fajne profilowe tiktok
źródło: Biblioteka Canvy

Umieszczenie swojego zdjęcia w oryginalnej, kolorowej ramce to doskonały sposób na wyróżniające się profilowe na TikToku. Aby stworzyć profilówkę z własnym zdjęciem w ramce, polecam skorzystać z intuicyjnego i prostego w obsłudze programu Canva. Do tego narzędzia nie trzeba się rejestrować ani pobierać żadnego oprogramowania na komputer – wystarczy zalogować się poprzez Facebooka lub konto Google.

W bibliotece Canvy znajduje się mnóstwo gotowych ramek. Wystarczy tylko podłożyć zdjęcie ze swojej galerii i wedle uznania dokonać edycji kolorów ramki lub dodać kolejne elementy.

Aby stworzyć fajne profilowe na TikTok w ramce, wykonaj poniższej kroki:

  1. kliknij fioletowy przycisk „Utwórz projekt”, który znajduje się w prawym górnym rogu,
  2. w pole wyszukiwania (obok ikony lupki) wpisz: „Zdjęcie profilowe na TikToku” i wybierz tę opcję,
  3. gdy otworzy się projekt, po lewej stronie ujrzysz mnóstwo gotowych ramek. Wybierz jedną z nich,
  4. usuń przykładowe zdjęcie profilowe, klikając je i wybierając ikonę kosza,
  5. dodaj własne zdjęcie, klikając opcję „Przesyłanie”, a następnie wysyłając plik z komputera,
  6. umieść zdjęcie w ramce i przeciągnij je, by wypełniło jej przestrzeń,
  7. w razie potrzeby edytuj kolory lub dodaj kolejne elementy. Canva ma bogatą bibliotekę, z której możesz korzystać i eksperymentować,
  8. gotowe! Stworzyłeś samodzielnie fajne profilowe na TikTok w ramce. Aby je pobrać, kliknij kolejno: „Udostępnij >> „Pobierz” >> „Pobierz”.

2. Ilustracja z uroczą postacią

2 fajne profilowe na tiktok
źródło: Pinterest

Zamiast zdjęcia samego siebie w profilówce na TikToku, możesz również umieścić jakąś ilustrację. Mnie osobiście do gustu przypadły rysunki z uroczymi, słodkimi postaciami. Jeśli więc chciałbyś uzyskać taki efekt na swoim koncie na TikToku, polecam Ci wyszukać profilowe w tym stylu. Na Pintereście jest ich mnóstwo.

Powyżej zamieściłam swoją propozycję. Gdy klikniesz link pod poniższym obrazkiem, wyświetli Ci się również wiele innych, podobnych inspiracji. Algorytmy Pinteresta działają naprawdę świetnie i gdy użytkownik kliknie obrazek, który mu się spodoba, otrzyma więcej zdjęć i grafik w zbliżonym stylu.

3. Profilowe z logo

3 fajne profilowe na tiktok
źródło: Pinterest

Użytkownicy, którzy prowadzą na TikToku konta biznesowe i rozwijają swoje firmy, mogą jako profilówkę ustawić logo swojej marki. Jest to jednocześnie doskonały sposób na zwiększenie świadomości marki, jak i przepis na fajne, niepowtarzalne profilowe na TikToka. Jeśli logo jest minimalistyczne, a chcemy, by było bardziej zauważalne, rozwiązaniem może być dodanie do niego ramki. Jak wspomniałam wcześniej, bogatą kolekcję ramek, które można dostosować do swoich potrzeb można znaleźć w bibliotece Canvy.

4. Rysunek lub zdjęcie z bohaterem bajki

4 fajne profilowe tiktok
źródło: Pinterest

Chyba nie ma osoby, która nie miałaby ulubionej postaci z bajki. Wyjątkową popularnością i sentymentem cieszą się oczywiście postacie z bajek z Disneya. W sercu większości dziewczynek, a także dorosłych kobiet szczególne miejsce zajmuje jakaś księżniczka. 🙂 Dlatego też fajne profilowe na TikTok może przedstawiać postać z bajki, z którą najbardziej się utożsamiamy. Dla mnie najfajniejszym profilowym na TikToka byłby rysunek przedstawiający Pocahontas. 🙂

5. Zdjęcie zwierzaka

5 fajne profilowe na tiktok
źródło: Pixabay

Zdjęcie chomika, kota, psa, królika, świnki morskiej czy innego uroczego zwierzątka to idealny przepis na fajne profilowe na TikToka. W każdym człowieku drzemie jakieś zwierzę, profilówka ze zwierzakiem jest więc świetnym sposobem na pokazanie samego siebie w innej odsłonie. Jeśli jesteśmy posiadaczami zwierzaka, za profilówkę może nam oczywiście służyć jego zdjęcie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wyszukać profilowe ze zwierzakiem na TikToka w sieci, np. na Pinterest, Pixabay, Unsplash czy w dowolnym innym miejscu z darmowymi zdjęciami.

Mam nadzieję, że moje propozycje fajnych zdjęć na TikToka przypadły Ci do gustu i że wśród nich znalazłeś coś dla siebie. Jeśli nie, nic straconego – na Pinterest, Pixabay czy Unsplash z pewnością znajdziesz szereg innych inspiracji, z których wybierzesz coś dla siebie.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz