Nowy projekt z krótkim terminem realizacji, a my wciąż nie mamy specjalistów na kilka kluczowych stanowisk? Otwarte procesy rekrutacyjne nie przynoszą skutków? A zatem warto rozważyć tajną broń branży IT – outsourcing talentów, zapewniających wszystkie kompetencje, jakie będą nam potrzebne w każdym projekcie.

Czym jest outsourcing IT?

Outsourcing to pojęcie znane i jakże doceniane w dzisiejszym świecie biznesu. Wielu przedsiębiorców na co dzień korzysta z zewnętrznych usług księgowych, usług HR czy wielu innych odmian delegowania konkretnych obszarów biznesu do innych podmiotów, które po prostu znają się na tym lepiej.

Na czym więc polega outsourcing IT? To popularna usługa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród firm z każdej branży. Dobrze wiemy, że dzisiaj, w dobie cyfryzacji i digitalizacji biznesu ciężko jest realizować procesy biznesowe i zachować odpowiednią ciągłość działania bez infrastruktury IT – sprzętu, usług, systemów czy zaplecza e-commerce. Nie jest jednak powiedziane, że posiadamy specjalistów, którzy będą w stanie spełnić wszystkie te zadania. Dlatego właśnie outsourcing IT na mindboxgroup.com stanowi rozwiązanie, w ramach którego firma może zlecić ekspertom zaplanowanie, wdrożenie i utrzymanie systemów informatycznych, wraz z oddelegowaniem dedykowanych ekspertów, którzy sprawią, że nasza firma będzie rozwijać się dynamicznie.

W jaki sposób outsourcing IT ratuje polski rynek IT?

Rynek IT w Polsce to niezwykle rozwinięta branża, która od kilku lat zwiększa zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów, posiadających konkretne, twarde umiejętności związane z technologiami i językami programowania. Jak to zwykle bywa w przypadku specjalistycznych umiejętności, są one wysoko wyceniane, dlatego nie każda firma może pozwolić sobie na inwestycję w pracowników, a przy okazji infrastrukturę zapewniającą utrzymanie procesów biznesowych opartych na systemach IT.

Dlatego też coraz częściej firmy z każdego segmentu, bez względu na skalę działania zgłaszają chęć oddelegowania tych jakże fundamentalnych obszarów swojego biznesu do zewnętrznych firm, które zapewniają jakość, efektywność i niezawodność przy jednoczesnym redukowaniu kosztów własnychhttps://mindboxgroup.com/pl/ to jednak nie tylko outsourcing całego procesu, ale także możliwość skorzystania z szerokiej bazy talentów IT. Projekt, który nie może rozpocząć się bez pracowników o niszowych specjalizacjach? Brak lidera, który mógłby zarządzać projektem? Talent Network to rozwiązanie dostosowane do potrzeb organizacji, które poszukują wykwalifikowanych ekspertów o bardzo unikalnych kompetencjach.

Kto powinien postawić na outsourcing IT?

Dla kogo outsourcing IT? Przede wszystkim dla firm z sektora MŚP, które w celu utrzymania przewagi konkurencyjnej muszą usprawniać swoje procesy i integrować je z nowoczesnymi technologiami, by zapewnić klientom najlepsze rozwiązania. Jednocześnie inwestycja w tego typu wdrożenia jest niezwykle kosztowna, a zlecenie tego innym, specjalistycznym podmiotom i rozliczanie się na zasadzie faktury za wykonaną usługę jest o wiele bardziej rentowne.

Outsourcing IT to rozwiązanie uniwersalne, świetnie sprawdzające się nie tylko w małych, pojedynczych procesach, ale także w dużych i skomplikowanych projektach. Usługa Talent Network, będąca pochodną outsourcingu z kolei trafi w gusta przedsiębiorstw z sektora IT, które poszukują specjalistów na konkretne stanowiska, w których znajomość danej technologii, języka lub obsługi specjalistycznego oprogramowania stanowi najważniejszy czynnik.

Outsourcing IT – najważniejsze zalety

Czemu outsourcing IT to usługa, która z roku na rok będzie rosnąć w siłę? Przede wszystkim ze względu na ograniczanie kosztów prowadzenia biznesu opartego na nowoczesnych technologiach – infrastrukturze IT, oprogramowaniu czy specjalnych systemach. To wszystko, o co kiedyś musieliśmy zadbać samodzielnie, dzisiaj może być odpowiedzialnością firmy zewnętrznej, wyspecjalizowanej w tych procesach. Oszczędność pieniędzy to jedno, ale w parze idzie także oszczędność czasu, szczególnie mocno widoczna w małych firmach, gdzie to właściciel zajmował się kwestiami IT.

Outsourcing IT to także brak ryzyka i niezawodność, gwarantowana przez lata doświadczenia i najlepszą infrastrukturę IT, jaką zaproponować może podmiot outsourcujący. Bez względu na to, czy szukamy specjalistów od Domain Driven Design, od tworzenia strony internetowej czy opieki nad siecią firmową, zlecenie tego skrawka biznesu ekspertom zawsze wyjdzie naszej organizacji na dobre.

Artykuł sponsorowany.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz