Chcesz zalogować się do serwisu OLX poprzez konto na Facebooku, ale z jakichś przyczyn napotykasz trudności? W dzisiejszym wpisie zapoznam Cię z czterema najczęstszymi czynnikami uniemożliwiającymi zalogowanie się do OLX poprzez Facebooka. Z postu dowiesz się również, jak rozwiązać ten problem.

Dlaczego nie mogę zalogować się na OLX przez Facebooka?

Baner z ebookiemTo, dlaczego wiele osób nie może zalogować się na OLX poprzez konto na Facebooku, może wynikać albo z powodu bieżących błędów i problemów technicznych w serwisach, albo z nieprawidłowych działań użytkowników. Poniżej znajdziesz 4 najczęstsze czynniki powodujące trudności z logowaniem się na OLX przez konto na Facebooku.

1. Problemy techniczne i bieżące awarie w serwisie OLX

Jak każda duża platforma, tak i OLX boryka się z występującymi okresowo awariami i problemami technicznymi. Usterki techniczne są najczęstszą przyczyną, przez którą użytkownicy mają problemy z logowaniem się do serwisu – również przez Facebooka. Dlatego też nim niepotrzebnie stracisz nerwy, sprawdź, czy OLX aktualnie nie boryka się z awarią. Możesz to zweryfikować między innymi w witrynie DownDetector. Jest na niej sekcja komentarzy, w których użytkownicy opisują swoje bieżące problemy. Jeśli znajdziesz tam informacje o problemach z logowaniem się na OLX przez Facebooka, przyczyna będzie więc jasna.

Ponadto informacje o problemach technicznych możesz znaleźć na samym OLX. Na przykład dziś, gdy weszłam na stronę tego serwisu ogłoszeniowego, na górze ujrzałam pasek informujący o możliwych trudnościach z płynnym działaniem serwisu.

problemy techniczne na olxPonadto o bieżących awariach OLX informuje na swoim blogu, w kategorii Usterki.

2. Problemy techniczne na Facebooku

Każdy, kto na co dzień korzysta z Facebooka, z pewnością zauważył, że awarie i usterki techniczne w tym serwisie to rzecz powszednia. Niestety, na tak ogromnej platformie i przy tylu użytkownikach utrzymanie płynności całego serwisu jest bardzo trudne. Często więc niektóre sekcje na Facebooku szwankują. Nierzadko też usterki powodują problemy z logowaniem się przez Facebooka do innych aplikacji i stron, np. OLX. Bieżące problemy z serwisem Facebook również można sprawdzić w witrynie DownDetector. Sam Facebook raczej nie informuje swoich użytkowników o aktualnych usterkach.

3. Nieprawidłowy adres e-mail

Użytkownicy napotykający problemy z logowaniem się na OLX przez Facebooka bardzo często wpisują po prostu w okno logowania nieprawidłowy adres e-mail. Wiele osób na swoich urządzeniach ma zapamiętane dane logowania do Facebooka i nie posługuje się nimi na co dzień. W związku z tym, gdy logują się na OLX z innego urządzenia, nie są w stanie sobie przypomnieć, jaki e-mail podpięty jest do ich konta w serwisie społecznościowym.

Co ciekawe, po wpisaniu nieprawidłowego adresu e-mail w okno logowania do Facebooka, wyświetla się komunikat o złym haśle, a nie e-mailu. Może więc to być dla wielu osób mylące i przez to nie zdają sobie oni sprawy z tego, że to e-mail jest problemem.

4. Nieprawidłowe hasło

Kolejna przyczyna, choć banalna, jest jednym z najczęstszych powodów uniemożliwiających użytkownikom zalogowanie się do OLX przez Facebooka. Bardzo często użytkownicy wpisują po prostu w okno logowania nieprawidłowe hasło. Dzieje się tak zazwyczaj z dwóch powodów – albo go nie pamiętają, ponieważ z reguły są cały czas zalogowani do Facebooka, albo mają włączony przycisk caps lock.

Co robić, gdy nie mogę zalogować się na OLX przez Facebooka?

Rozwiązanie problemu z logowaniem się na OLX przez Facebooka będzie oczywiście zależało od jego przyczyny. Jeśli powodem trudności są usterki techniczne i awarie na OLX czy Facebooku, użytkownikom nie pozostaje nic innego, jak to przeczekać. Po kilku godzinach lub następnego dnia wszystko z reguły wraca do normy.

Jeśli powodem kłopotów jest nieprawidłowy e-mail, użytkownik w pierwszej kolejności powinien sprawdzić, jaki adres połączony jest z jego kontem na Facebooku. W tym celu należy otworzyć Facebooka na urządzeniu, na którym jesteśmy do niego zalogowani. Większość użytkowników zazwyczaj ma zapamiętane dane logowania w aplikacji na telefonie.

Najlepiej więc przejść do aplikacji Facebook na smartfonie, otworzyć Ustawienia i wybrać kolejno: Konto > Informacje osobiste oraz informacje o koncie > informacje kontaktowe. Tam znajduje się informacja o połączonym z kontem adresie e-mail. Następnie ten właśnie adres należy wprowadzić, logując się na OLX przez Facebooka.

Jeśli zalogowanie się na OLX przez Facebooka niemożliwe jest przez wprowadzanie nieprawidłowego hasła, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy przycisk caps lock jest wyłączony. Jeśli tak jest, a problem dalej występuje, najlepiej skorzystać z opcji resetowania hasła na Facebooku. Wtedy na nr telefonu lub adres e-mail połączony z kontem zostanie wysłany specjalny kod umożliwiający zresetowanie hasła i ustawienie nowego.

Podsumowując wpis, najczęstszymi przyczynami powodującymi problemy z logowaniem się na OLX przez Facebooka są usterki techniczne. Te najlepiej po prostu przeczekać. Nierzadko też wina leży po stronie użytkowników, którzy nie pamiętają swoich danych logowania. Wszystkie te problemy na szczęście nie są poważne i z reguły łatwe do wyeliminowania.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz