To, że na Messengerze nie widać zdjęcia profilowego znajomego może wynikać z błędów aplikacji, faktu, że osoba ta zlikwidowała, lub zdezaktywowała swoje konto, lub po prostu usunęła lub nie ustawiła awatara. Ponadto możemy też nie widzieć zdjęć profilowych niektórych znajomych, jeśli korzystamy z nieaktualnej wersji aplikacji.

Często można się też spotkać z opinią, iż to, że na Messengerze nie widzimy zdjęcia profilowego znajomego, oznacza, że ten nas zablokował. Czy to prawda i jak sprawdzić, z jakiego dokładnie powodu nie widzimy awatara znajomego w komunikatorze Mety? Przeczytaj wpis. 🙂

Messenger nie widać zdjęcia profilowego znajomego – przyczyny

Messenger nie widać zdjęcia profilowego znajomego - przyczynyTo, że na Messengerze nie widzisz zdjęcia profilowego znajomego, może mieć kilka przyczyn. Poniżej wymieniam 4 najpopularniejsze:

  1. Błędy i usterki aplikacji Messenger co jakiś czas boryka się z różnymi błędami i usterkami, które powodują chaos w wyświetlaniu zdjęć profilowych. Sama w grupach na Messengerze bardzo często nie widzę zdjęć profilowych niektórych znajomych, mimo że mają oni je ustawione na Facebooku. Co więcej, zdarzyło mi się też zobaczyć na grupie w Messengerze zdjęcie profilowe koleżanki u kilku różnych znajomych. Z pewnością więc wynika to z błędów aplikacji.
  2. Zdezaktywowany lub usunięty profil może się zdarzyć, że gdy Twój znajomy zdezaktywuje lub usunie swoje konto na Facebooku, przez jakiś czas będziesz jeszcze widzieć jego profil na Messengerze, z tym że bez zdjęcia profilowego. Sama miałam taką sytuację, więc wiem, że to możliwe.
  3. Brak ustawionego zdjęcia profilowego trzecią, dość banalną przyczyną, że na Messengerze nie widać zdjęcia profilowego znajomego, jest to, że być może zwyczajnie usunął on swój awatar lub w ogóle go nie ustawił. Nie wszyscy użytkownicy Facebooka i Messengera ustawiają zdjęcia profilowe – niektórzy dla zachowania większej prywatności tego nie robią.
  4. Nieaktualna wersja aplikacji – jeszcze jedną przyczyną problemów z wyświetlaniem zdjęć profilowych na Messengerze może być po prostu nieaktualna wersja aplikacji Messenger w Twoim smartfonie. Jeżeli korzystasz ze starszej wersji Messengera, jest bardzo prawdopodobne, że będziesz zauważać różne nieprawidłowości.

Czy to, że na Messengerze nie widzę zdjęcia profilowego znajomego, oznacza, że ten mnie zablokował?

Messenger nie widać zdjęcia profilowego znajomego - czy to blokadaTo, że nie widzisz na Messengerze zdjęcia profilowego znajomego, nie oznacza, że ten Cię zablokował. Osobiście poprosiłam koleżankę o to, by zablokowała mnie na

Messengerze, a mimo to po wyszukaniu jej profilu w wyszukiwarce Messengera nadal widziałam jej zdjęcie profilowe. Z tego więc wynika, że blokowanie kontaktów na Messengerze nie ma wpływu na wyświetlanie zdjęć profilowych.

Jak sprawdzić, z jakiego powodu na Messengerze nie widać zdjęcia profilowego znajomego?

Aby sprawdzić, z jakiego powodu na Messengerze nie widać zdjęcia profilowego Twojego znajomego, wykonaj poniższe kroki:

  1. Sprawdź, czy Messenger nie boryka się aktualnie z jakimiś błędami i usterkami. Możesz to zweryfikować za pomocą strony Downdetector. Jeśli jest dużo zgłoszeń, możesz podejrzewać, że problem leży po stronie Messengera.
  2. Zapytaj znajomych, czy mają podobny problem – problem z prawidłowym wyświetlaniem zdjęć na Messengerze jest dość powszechny, warto więc zapytać znajomych, czy u nich aktualnie też on się pojawia. Wtedy będziesz mieć pewność, że przyczyną jest zwykły błąd.
  3. Sprawdź, czy konto znajomego jest aktywne – przejdź do profilu znajomego na Facebooku i zobacz, czy nadal ma on aktywne konto. Jeśli nie, zobaczysz informację, że dane konto nie istnieje lub nie można wyświetlić zawartości danego profilu.
  4. Sprawdź, czy znajomy ma ustawione zdjęcie profilowe – wyświetl profil znajomego na Facebooku i zobacz, czy ma on ustawione zdjęcie profilowe. Jeśli na Facebooku nie zobaczysz profilówki, oznacza to, że zwyczajnie jej nie ustawił.
  5. Sprawdź, czy wersja aplikacji Messenger na Twoim smartfonie jest aktualna – przejdź do sklepu Google Play lub App Store i sprawdź dostępne aktualizacje. Jeśli wśród nich dostępna jest aktualizacja Messengera, oznacza to, że do tej pory korzystałeś z nieaktualnej wersji. To właśnie z tego powodu mogły brać się problemy z wyświetlaniem zdjęć profilowych Twoich znajomych.

Co robić, jeśli nie widzę zdjęcia profilowego znajomego na Messengerze?

Messenger nie widać zdjęcia profilowego znajomego - co robić?Jeśli przyczyną problemów z wyświetlaniem zdjęć profilowych na Messengerze są błędy aplikacji, jedyne co możesz zrobić, to przeczekać problem. Z pewnością nie zaszkodzi też odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji. Jeśli z kolei Twój znajomy zwyczajnie nie ustawił zdjęcia profilowego, nie musisz w ogóle przejmować się tym, że go nie widzisz, bo nie jest to żaden błąd.

Działania w celu rozwiązania problemu z wyświetlaniem zdjęć profilowych możesz podjąć wtedy, gdy wynika on z faktu, iż korzystasz z nieaktualnej wersji aplikacji. Po prostu przejdź do Sklepu Google Play lub App Store (w zależności od tego, czy korzystasz ze smartfona z Androidem, czy iPhone’a) i zaktualizuj aplikację.

Podsumowanie

Podsumowując wpis, istnieją 4 najbardziej prawdopodobne przyczyny, dlaczego nie widzisz zdjęcia profilowego znajomego na Messengerze – błędy i usterki aplikacji, zdezaktywowany lub usunięty profil znajomego, brak ustawionego awatara oraz korzystanie z nieaktualnej wersji aplikacji. W przypadku, gdy problem leży po Twojej stronie, a więc korzystasz ze starszej wersji aplikacji Messenger, po prostu ją zaktualizuj. W ten sposób rozwiążesz problem i zdjęcia profilowe znajomych znów zaczną się wyświetlać. 🙂

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz