Użytkownicy Instagrama często zastanawiają się, czy i kiedy inne osoby widzą, że wyświetlają oni ich publikacje. Wątpliwości dotyczą różnego rodzaju contentu – postów, relacji, reelsów i wyróżnionych relacji. W dzisiejszym wpisie skupię się na tych ostatnich, a więc na wyróżnionych relacjach (z ang. highlights stories).

Jeśli więc zastanawiasz, czy widać, kto ogląda wyróżnione relacje na Instagramie, przeczytaj wpis, a rozwiejesz swoje wątpliwości. 🙂

Czym są wyróżnione relacje?

Na początek kilka słów, czym są wyróżnione relacje na Instagramie i gdzie się znajdują. Wyróżnione relacje widoczne są w kółkach pod bio i nad siatką postów (feedem). Wyróżnione relacje to takie stories, które wcześniej były opublikowane na danym profilu, a które autor zapisał, by nie zniknęły po 24 godzinach i cały czas były widoczne dla odbiorców. Twórcy zazwyczaj umieszczają w nich najważniejsze informacje.

Czy widać kto ogląda wyróżnione relacje na Instagramie? Szybka odpowiedź

Czy widać, kto ogląda wyróżnione relacje na Instagramie - grafika 1.Osoby, których wyróżnione relacje na Instagramie wyświetlimy, mogą to zobaczyć. Lista odbiorców relacji wyświetla się każdemu użytkownikowi po wejściu w daną relację. Sprawdzenie, kto oglądał wyróżnione relacje, możliwe jest jednak tylko w określonym czasie. Jakim dokładnie, wyjaśniam poniżej. 🙂

Kto oglądał wyróżnione relacje nie widać po 48 hKiedy można zobaczyć, kto ogląda wyróżnione relacje na Instagramie?

Autor relacji, niezależnie czy „zwykłej”, czy dodanej do wyróżnionych, może zobaczyć, kto ją oglądał tylko do 48 godzin od jej publikacji. Po tym czasie statystyki i lista odbiorców relacji przestaną się wyświetlać. Ponadto przestaną też wliczać się nowe osoby, które obejrzały relacje.

Jak zobaczyć wyróżnioną relację na Instagramie anonimowo?

Jak obejrzeć wyróżnioną relację na Instagramie anonimowo?Aby obejrzeć wyróżnioną relację anonimowo, wystarczy wyświetlić ją po upływie 48 godzin od jej publikacji. Jeśli więc wiemy, że relacja widnieje na profilu danej osoby minimum 2 dni, możemy ją obejrzeć bez obaw, że autor będzie to widział. Po 48 godzinach Instagram przestaje zliczać statystyki, nie pojawimy się więc na liście odbiorców. Dopiero gdy polajkujemy wyróżnioną relację, autor będzie mógł się dowiedzieć, że ją obejrzeliśmy.

Jak sprawdzić, kto oglądał wyróżnione relacje na Instagramie?

Jak wspomniałam, każdy użytkownik Instagrama może sprawdzić, kto oglądał jego wyróżnione relacje, jednak tylko do 48 godzin od ich publikacji. Jeśli więc od wstawienia Twojej relacji nie minęły jeszcze dwie doby, możesz sprawdzić listę jej odbiorców. Aby zobaczyć, kto oglądał wyróżnioną relację na Twoim profilu, wykonaj poniższe kroki:

  1. otwórz aplikację Instagram,
  2. przejdź do wyróżnionej relacji,
  3. dotknij relacji i przesuń palcem w górę,
  4. gotowe, zobaczysz statystyki i listę odbiorców swojej wyróżnionej relacji. 🙂

Jak ukryć wyróżnione relacje na Instagramie przed wybranymi znajomymi?

Jeśli nie chcesz, by Twoje wyróżnione relacje na Instagramie były wyświetlane przez konkretne osoby, możesz je przed nimi ukryć. Kontakty te nie zobaczą jednak wtedy nie tylko Twoich wyróżnionych relacji, ale także wszystkich innych stories oraz transmisji na żywo, które publikujesz na swoim profilu. Aby ukryć wyróżnione relacje na Instagramie przed wybranymi znajomymi, wykonaj poniższe kroki:

  1. otwórz aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu,
  2. wybierz ikonę trzech kresek, znajdującą się w prawym górnym rogu,
  3. wybierz opcję „Ustawienia i prywatność”,
  4. przewiń w dół i kliknij pozycję „Ukryj relację i transmisję”,Jak ukryć wyróżnione relacje na Instagramie - krok 1.
  5. kliknij opcję „Wyklucz z wyświetlania relacji i transmisji na żywo”,Jak ukryć wyróżnione relacje na Instagramie - krok 2.
  6. zaznacz osoby, przed którymi chcesz ukryć wyróżnione relacje i kliknij strzałkę w lewym górnym rogu.

Po wykonaniu powyższych kroków wyróżnione relacje przed wybranymi osobami zostaną ukryte.

Oglądanie wyróżnionych relacji na Instagramie – podsumowanie

Podsumowując wpis, sprawdzenie, kto oglądał wyróżnione relacje na Instagramie, jest możliwe, jednak tylko do pewnego czasu. Lista odbiorców wyróżnionej relacji oraz jej statystyki wyświetlają się jej autorowi wyłącznie do 48 godzin od jej publikacji. Po upływie dwóch dób odbiorcy wyróżnionych relacji przestają się wyświetlać. Ponadto przestają być widoczne statystyki – między innymi liczba osób, które wyświetlają relację. Jeżeli więc chcemy sprawdzić, kto oglądał naszą wyróżnioną relację, musimy zmieścić się w czasie 48 godzin.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz