Użytkownicy Instagrama często zastanawiają się nad tym, jak dokładnie działa usuwanie wiadomości i konwersacji na Instagramie i czy ich działania są widoczne dla osób trzecich. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, czy rozmówcy mogą zobaczyć, że usunęliśmy z nimi konwersację, czy usunięta konwersacja zniknie także u odbiorcy oraz, czy da się usunąć konwersację z IG i u siebie, i u odbiorcy.

Jak usunąć konwersację na Instagramie?

Na początek szybka instrukcja jak usunąć konwersację na Instagramie. Aby usunąć rozmowę, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  1. otwórz aplikację Instagram na telefonie,
  2. przejdź do ekranu głównego i kliknij ikonę wiadomości (papierowego samolotu) w prawym górnym rogu,
  3. znajdziesz tam wszystkie swoje wiadomości. Aby usunąć konkretną konwersację, przesuń ją w lewo (dla systemu iOS) lub przytrzymaj ją (dla systemu Android), aż pojawi się lista opcji,
  4. wybierz „Usuń”,
  5. kliknij ponownie „Usuń”, by potwierdzić, że chcesz usunąć konwersację.

Gotowe! 🙂 Od teraz na Twoim koncie konwersacja z danym rozmówcą nie będzie widoczna.

Czy jak usunę konwersację na Instagramie, to on (rozmówca) to widzi?

Nie, kiedy usuwasz konwersację na Instagramie z Twojego konta, rozmówca nie otrzymuje żadnego powiadomienia o tym działaniu. Możesz więc usuwać konwersacje bez obaw, ponieważ jest to całkowicie anonimowe. Usuwanie konwersacji dotyczy tylko twojego widoku w aplikacji i nie wpływa na to, co widzi druga osoba.

Czy jak usunę konwersację na Instagramie to on to widzi?Czy jak usunę konwersację na Instagramie, usunie się ona także u odbiorcy?

Ważne! Jeśli chcesz usunąć konwersację ze swojego konta tylko po to, by usunęła się ona także u rozmówcy, jest to działanie daremne. Usuwanie konwersacji na Instagramie nie powoduje usunięcia jej także u odbiorcy. Usuwanie całych konwersacji z własnego profilu nie ma żadnego wpływu na profil drugiej osoby. Dla niej konwersacja nadal będzie widoczna, chyba że samodzielnie zdecyduje się ona ją usunąć.

Czy da się usunąć konwersację na Instagramie i u siebie, i u odbiorcy?

Choć usunięcie całej konwersacji nie spowoduje, że przestanie być ona widoczna także u odbiorcy, zasada ta nie dotyczy poszczególnych wiadomości. Zatem mimo że nie masz możliwości usunięcia u drugiej osoby całego czatu, może usunąć u niej konkretne wiadomości. Jak to zrobić?

  1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do wybranej konwersacji,
  2. dotknij i przytrzymaj dłużej wysłaną przez siebie wiadomość, a następnie wybierz opcję „Cofnij wysyłanie”,
  3. potwierdź swój wybór, a dana wiadomość zniknie z konwersacji i u Ciebie, i u odbiorcy.

Jak pozbywać się niechcianych konwersacji na Instagramie?

Jeśli chcesz pozbyć się niechcianych konwersacji lub niechcianych użytkowników, istnieje kilka sposobów:

Usuwanie konwersacji

Usuń konwersację z listy według instrukcji zamieszczonej powyżej. Wiedz jednak, że usunięcie konwersacji na Instagramie nie spowoduje, że osoba ta nie będzie mogła wysyłać do Ciebie kolejnych wiadomości.

Ograniczanie użytkownika

Sprytnym sposobem na pozbycie się niechcianych wiadomości/konwersacji jest ograniczenie użytkownika. Ograniczając kogoś, sprawisz, że konwersacja z tą osobą trafi do folderu „Inne”, a osoba ta nie będzie widziała, czy i kiedy wyświetlasz od niej wiadomości.

Blokowanie użytkownika

Jeśli nie chcesz więcej otrzymywać wiadomości od konkretnej osoby, możesz ją także zablokować. Miej jednak na uwadze, że użytkownik zablokowany nie będzie mógł wysyłać ci wiadomości ani obserwować twojego profilu.

Podsumowanie

Usuwanie konwersacji na Instagramie to prosta czynność, która pozwala na kontrolę nad tym, jakie wiadomości wyświetlają się na Twoim koncie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że usuwanie całych konwersacji dotyczy jedynie naszego widoku w aplikacji. Rozmówca nie otrzyma żadnego powiadomienia o usunięciu czatu i konwersacja nadal pozostaje dla niego widoczna, chyba że sam zdecyduje się ją usunąć. Jeśli chcesz całkowicie zakończyć komunikację z daną osobą, zawsze możesz skorzystać z opcji ograniczania lub blokowania użytkownika.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz