WhatsApp, czyli jeden najpopularniejszych komunikatorów na świecie, umożliwiający wysyłanie wiadomości tekstowych, zdjęć, filmów i wiadomości głosowych, posiada wiele opcji personalizacji. Jedną z funkcji, którą można dostosować do swoich potrzeb i preferencji, jest na przykład dioda powiadomień. W dzisiejszego artykułu dowiesz się, czym jest dioda na WhatsApp, jak działa, jak ją włączyć, wyłączyć, a także – jak zmienić jej kolor.

Co to jest dioda na WhatsApp? Dioda powiadomień

Dioda powiadomień to małe światełko LED zintegrowane z większością smartfonów, które informuje użytkownika o nowych wiadomościach czy powiadomieniach. W przypadku WhatsApp dioda ta zaczyna migać, gdy otrzymasz nową wiadomość, co pozwala szybko zorientować się o nowej aktywności, nawet gdy telefon jest w trybie wyciszenia.

Co to jest dioda na WhatsApp? ScreenDzięki diodzie możesz więc dyskretny sposób dowiedzieć się, że otrzymałeś wiadomość na WhatsApp, nie zwracając uwagi innych irytującymi dźwiękami.

Jak działa dioda na WhatsApp?

Dioda powiadomień na WhatsApp działa w zależności od ustawień aplikacji i telefonu. Z reguły zaczyna migać, gdy pojawia się nowa wiadomość lub powiadomienie. Intensywność migania oraz kolor diody mogą być różne – zależą one od modelu telefonu oraz indywidualnych ustawień użytkownika na WhatsAppie. O tym, jak włączyć i dostosować kolor diody na WhatsApp do swoich preferencji, piszę poniżej.

Jak włączyć diodę powiadomień na WhatsApp?

Włączenie diody powiadomień na WhatsApp jest bardzo proste i można to zrobić w kilku krokach:

  1. otwórz aplikację WhatsApp na swoim smartfonie.
  2. kliknij ikonę trzech pionowych kropek, znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu, a następnie z rozwijanej listy wybierz opcję „Ustawienia”,
  3. otwórz „Powiadomienia”,Jak włączyć diodę na WhatsApp
  4. wybierz opcję „Dioda”. Jeśli do tej pory domyślnym ustawieniem był brak diody, możesz ją włączyć poprzez wybranie koloru

Jak ustawić kolor diody na WhatsApp?

Kolor diody powiadomień może zależeć od modelu smartfona i nie każdy telefon oferuje możliwość zmiany koloru diody. Jeśli jednak Twoje urządzenie posiada taką funkcję, możesz zmienić kolor diody w ustawieniach WhatsAppa. Proces zmiany koloru diody wygląda praktycznie tak samo, jak jej włączania.

Aby zmienić kolor diody na WhatsApp, należy kolejno:

  1. otworzyć WhatsAppa, kliknąć ikonę trzech kropek i przejść do Ustawień,
  2. wybrać opcję „Powiadomienia” >> „Dioda” i z rozwijanej listy wybrać pożądany kolor.

Jak wyłączyć diodę powiadomień na WhatsApp?

Wyłączenie diody powiadomień również jest proste i odbywa się w bardzo podobny sposób, co jej wyłączanie i zmiana koloru. Aby wyłączyć diodę powiadomień na WhatsApp, wykonaj poniższej kroki:

  1. przejdź do aplikacji WhatsApp,
  2. wybierz ikonę trzech kropek, a następnie „Ustawienia”,
  3. wybierz „Powiadomienia”, a następnie Dioda
  4. w nowo otwartym oknie zaznacz opcję „Brak” (zamiast kolorów).

Czy dioda na WhatsApp zużywa baterię w smartfonie?

Tak, dioda powiadomień zużywa energię baterii, ale jest to zazwyczaj bardzo mała ilość energii. Na przykład w porównaniu do innych funkcji powiadomień, takich jak Always On Display, opcja ta praktycznie nie ma wpływu na żywotność baterii. Z funkcji diody na WhatsApp można więc korzystać bez obaw o znaczne skrócenie czasu pracy smartfona. W obecnych czasach, w których z uwagi na ogromną liczbę funkcji i aplikacji smartfony nie są w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu nawet jednego dnia, troska o oszczędność energii jest dla użytkowników niezwykle ważna.

Dioda na WhatsApp – podsumowanie

Dioda powiadomień na WhatsApp to użyteczna funkcja, która pozwala użytkownikowi być na bieżąco z nowymi wiadomościami i powiadomieniami z komunikatora. Jej konfiguracja jest prosta i intuicyjna i można ją dostosować do swoich potrzeb i preferencji poprzez wybór ulubionego koloru.

Pomimo że dioda zużywa energię baterii, jej wpływ na żywotność baterii jest minimalny, co czyni ją praktycznym narzędziem dla użytkowników aplikacji WhatsApp, troszczących się o żywotność swoich smartfonów.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy wpis okazał się dla Ciebie pomocny. Jeśli masz dodatkowe pytania, zadaj je w komentarzu.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz