Sformułowanie eleganckiego pożegnania po wielu latach pracy z pewnością nie jest łatwe. Choć sama do emerytury jeszcze mam daleko, domyślam się, że jest to moment, w którym człowiek odczuwa silne emocje i stres. Dzisiejszy wpis przygotowałam więc na potrzeby osób, które w swoim życiu już się napracowały i udają się na zasłużony odpoczynek. 🙂 Mam nadzieję, że okaże się pomocny.

Poniżej znajdują się moje propozycje podziękowań, które można powiedzieć na pożegnanie w pracy, odchodząc na emeryturę. Zachęcam do przeczytania wpisu. 🙂

Co powiedzieć na pożegnanie w pracy odchodząc na emeryturę? Moje propozycje

Co powiedzieć na pożegnanie w pracy odchodząc na emeryturę - przykładOto 5 propozycji, co powiedzieć na pożegnanie w pracy odchodząc na emeryturę. Starałam się tak sformułować treść podziękowań, by były one eleganckie i w dobrym guście, a jednocześnie ciepłe i serdeczne.

Przykład 1.

Drodzy,
serdecznie dziękuję Wam za wspólnie spędzone, wspaniałe lata pracy, które będę wspominać z radością i wdzięcznością. Żegnając się dziś, mogę śmiało powiedzieć, że miałem/am przyjemność pracować z najlepszym, najbardziej wykwalifikowanym i otwartym zespołem, jaki mogłem/am sobie wymarzyć. Dziękuję za wspólne doświadczenia, naukę i niezapomniane chwile, które zostaną ze mną na zawsze. Życzę każdemu z Was samych sukcesów, spełnienia na polu zawodowym i prywatnym, wytrwałości w dążeniu do ustalonych celów oraz dużo zdrowia i miłości. Wszystkiego dobrego!

Przykład 2.

Moi drodzy,
ponieważ targają mną silne emocje, niełatwo mi znaleźć słowa, które wyrażą całą moją wdzięczność za wspólnie spędzone lata pracy. Serdecznie dziękuję za to, co dzięki Wam przeżyłem/am i czego doświadczyłem/am. Każdy z Was wniósł do tego miejsca, a tym samym – do mojego życia swoją indywidualną, pozytywną energię. Dziękuję za wsparcie, serdeczność, determinację oraz profesjonalizm, które inspirowały mnie przez lata i sprawiały, że czułem/am się tutaj ważny/a i potrzebny/a. Wszystkiego dobrego!

Przykład 3.

Kochani,
aż ciężko mi uwierzyć, że zamykam rozdział kariery zawodowej w swoim życiu. Pamiętam swój pierwszy dzień tutaj, jakby to było wczoraj. Serdecznie dziękuję Wam za wspólnie spędzone lata, Waszą przyjaźń, wsparcie i przemiłą atmosferę. Życzę Wam samych sukcesów, wytrwałości w dążeniu do celów oraz wszelkiej pomyślności, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Wszystkiego dobrego!

Przykład 4.

Kochani,
dziś nastał moment, w którym jednocześnie czuję radość i smutek. Cieszę się, że po wielu latach pracy, odchodzę na zasłużony odpoczynek i będę mieć czas na realizację swoich marzeń i pasji. Jednocześnie jest mi przykro, że nie będziemy się już tak często widywać i kontynuować naszej wspólnej przygody. Dziękuję za Waszą przyjaźń, lojalność, humor i miłą atmosferę. Jestem wdzięczny/a, że miałem/am okazję pracować w tak zgranym i otwartym zespole. Życzę każdemu z Was samych sukcesów i mnóstwa radości w życiu zawodowym i osobistym.

Przykład 5.

Drodzy,
nastał ostatni dzień mojej pracy, chciałbym/ałabym więc serdecznie podziękować, zarówno moim przełożonym, jak i współpracownikom, za szansę i wspólnie spędzone lata. Dzięki Wam to miejsce było dla mnie drugim domem i zawsze czułem/am się tutaj ważny/a i potrzebny/a. Choć napotykaliśmy różne trudności i wyzwania, dzięki temu, że trzymaliśmy się razem, zawsze je pokonywaliśmy. Dziękuję za wsparcie, dobre słowo, serdeczność i otwartość. Świetnie się z Wami bawiłem/am, a dziś życzę Wam dużo satysfakcji z dalej wykonywanej pracy, wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Dziękuję za wszystko!

Czego nie powiedzieć na pożegnanie w pracy odchodząc na emeryturę?

Powyżej wypisałam propozycje, co powiedzieć na pożegnanie w pracy odchodząc na emeryturę. Myślę jednak, że warto jeszcze wspomnieć, czego lepiej nie mówić w dniu pożegnania. W każdej firmie czy instytucji są trudniejsze momenty, w których współpraca z innymi zostaje wystawiona na próbę. Na naszej drodze zawodowej nierzadko stają osoby, z którymi trudniej nam się porozumieć.

W dniu pożegnania warto zapomnieć o żalu i waśniach i skupić się na dobrym momentach. Nie warto wspominać kłótni i pod żadnym pozorem nie należy odnosić się personalnie do innych w negatywny sposób. Lepiej nie mówić też (nawet w żartach) o minusach naszego miejsca pracy, a szczególnie – o niesatysfakcjonujących nas zarobkach.

Pożegnanie w pracy w związku z odejściem na emeryturę – podsumowanie

Mam nadzieję, że moje propozycje, co powiedzieć na pożegnanie w pracy odchodząc na emeryturę, okazały się dla Ciebie pomocne. Możesz wykorzystać je w całości, dowolnie je łączyć i modyfikować lub inspirując się nimi stworzyć własne podziękowania. Żegnając się w dniu odejścia na emeryturę, warto mieć w pamięci jedynie dobre momenty i zapomnieć o złych. Wszystkie dobrego na nowej drodze życia!

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz