Użytkownicy Facebooka przeglądający statystyki swoich relacji zwykle doznają zdziwienia, gdy pod jej odbiorcami po raz pierwszy zauważają sekcję „inne”.

Co oznacza „inne” w relacji na FB? Czy da się sprawdzić, kim są odbiorcy z tej sekcji? Co robić, by obce osoby nie mogły oglądać naszych relacji? Przeczytaj pomocny wpis. 🙂

Co oznacza “inne” w relacji na FB?

Grafika 1. Co oznacza inne w relacji na fb

„Inne” w relacji na Facebooku obejmuje osoby, które wyświetliły naszą relację, ale nie należą do grona naszych znajomych w serwisie. Jeżeli widzisz tę sekcję, oznacza to, że w Twoich ustawieniach prywatności relacje oznaczone są jako „Publiczne”.

Przy tym ustawieniu relacje mogą być wyświetlane nie tylko przez Twoich znajomych, ale również przez kontakty, które Cię obserwują oraz osoby, z którymi rozmawiałeś na Messengerze.

Dlaczego Facebook wprowadził sekcję „inne” do relacji?

Sekcja „inne” w relacjach na Facebooku powstała w celu ochrony prywatności użytkowników. Wcześniej na Facebooku o obcej osobie można było zdobyć znacznie więcej informacji. Na przykład, przy każdym fanpage’u można było sprawdzić pełną listę osób, które go lubią. Obecnie Facebook dąży do tego, by szczegółowe informacje o użytkownikach ograniczyć jedynie do ich znajomych.

Czy da się sprawdzić „inne” w relacji na FB?

W sekcji „inne” w relacji na FB można jedynie sprawdzić, ilu było odbiorców danej relacji. Nie można jednak zobaczyć, kto dokładnie ją wyświetlił. Meta chroni w ten sposób prywatność innych użytkowników na Facebooku, o czym wspomniałam powyżej. Szczegółowe informacje na temat polityki prywatności serwisu, znajdziesz tutaj.

Co zrobić, by obce osoby nie oglądały naszych relacji? Jak usunąć sekcję „inne”?

Jeśli nie chcesz, by osoby spoza grona Twoich znajomych wyświetlały Twoje relacje, nie musisz na to pozwalać. W ustawieniach prywatności możesz ograniczyć widoczność relacji dla obcych osób. Dzięki temu nie zobaczysz już więcej sekcji „inne” w relacjach na Facebooku. Aby to zrobić, wykonaj kroki z poniższych instrukcji.

Instrukcja dla użytkowników komputerów

 1. Zaloguj się do Facebooka przez przeglądarkę komputera,
 2. kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu,
 3. wybierz kolejno Ustawienia i prywatność >> Kontrola prywatności,1. jak usunąć inne w relacji na fb
 4. wybierz sekcję „Kto może zobaczyć to, co udostępniasz”,Jak usunąć inne w relacji na FB
 5. wybierz kolejno Kontynuuj i Dalej,
 6. w oknie „Posty i relacje” wybierz ustawienia Relacji,
 7. w ustawieniach prywatności Relacji ustaw „Znajomi”.3. Jak usunąć inne w relacji na fb

Instrukcja dla użytkowników smartfonów

 1. Otwórz aplikację Facebook na telefonie,
 2. kliknij Menu (ikona trzech kresek) w prawym górnym rogu,
 3. zjedź na dół i wybierz Ustawienia i prywatność >> Ustawienia,
 4. zjedź na dół do sekcji „Odbiorcy i widoczność” i wybierz „Relacje”,4. Jak usunąć inne w relacji na fb
 5. przejdź do sekcji „Ustawienia prywatności relacji” i wybierz „Znajomi”.5. Jak usunąć inne z relacji na fb

Podsumowują wpis, „inne” w relacji na FB to osoby, które zobaczyły relację, ale nie należą do grona naszych znajomych. Jeżeli sekcja ta jest widoczna na Twoim profilu, oznacza to, że dostęp do Twoich relacji jest publiczny. To z kolei znaczy, że osoby spoza grona Twoich znajomych mogą je wyświetlać. Aby to zmienić, wystarczy ograniczyć dostęp do relacji jedynie do znajomych. Opcje te dostępne są w ustawieniach prywatności na Facebooku.

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy wpis rozwiał wszystkie Twoje wątpliwości. Jeśli jednak masz dodatkowe pytania, zadaj je w komentarzu.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz