Nie otrzymujesz powiadomień ze swojej aplikacji Messenger, przez co nie wiesz, kiedy znajomi wysyłają do Ciebie wiadomości? Brak powiadomień z Messengera może stanowić uciążliwy problem, zwłaszcza gdy czekamy na ważne wiadomości. W takich sytuacjach często omijają nas istotne informacje.

W dzisiejszym wpisie zawarłam 6 możliwych rozwiązań, co robić w przypadku braku powiadomień z Messengera.

Brak powiadomień Messenger – przyczyny

Brak powiadomień z Messengera może mieć różne przyczyny. Problem może być spowodowany lub wynikać z takich czynników, jak między innymi:

 • brak dostępu lub ograniczony dostęp do internetu,
 • brak włączonych powiadomień w ustawieniach telefonu,
 • brak włączonych powiadomień w aplikacji Messenger,
 • wyciszone dźwięki w telefonie,
 • awaria Messengera,
 • nieaktualna wersja aplikacji Messenger.

Przyczyny braku powiadomień z Messengera można więc podzielić na takie, które leżą po stronie użytkownika oraz na te, które wynikają z czynników niezależnych od niego. Poniżej opisałam możliwe rozwiązania problemu w zależności od przyczyny, która go spowodowała.

Brak powiadomień Messenger – co robić? 6 Rozwiązań

Jak wspomniałam wcześniej, niedogodność związana z brakiem powiadomień z Messengera może mieć różne przyczyny. W zależności od zaistniałego powodu inaczej będzie wyglądało rozwiązanie problemu. Oto działania, które warto podjąć, gdy zauważymy brak powiadomień z Messengera na swoim urządzeniu:

1. Sprawdź i przywróć dostęp do internetu

Brak powiadomień Messenger - sprawdź internetMessenger to aplikacja wymagająca dostępu do internetu. W przypadku, gdy nie działa WiFi lub mamy problemy z komórkową transmisją danych, efektem może być właśnie brak powiadomień z Messengera.

Sprawdź więc wskaźnik WiFi lub transmisji danych na swoim telefonie i zobacz moc sygnału. W przypadku, gdy nie masz dostępu do sieci lub jest on ograniczony (np. tak jak widać na moim telefonie, kresek na wskaźniku jest mało, zatem zasięg WiFi jest słaby), aby otrzymywać powiadomienia z Messengera, musisz go odzyskać. W tym celu spróbuj:

 • przenieść się w inne miejsce, w którym moc sygnału będzie prawidłowa,
 • włączyć i wyłączyć WiFi / komórkową transmisję danych,
 • zresetować telefon.

Jeśli pomimo odzyskania dostępu do internetu powiadomienia z Messengera nadal nie przychodzą, przejdź do kolejnych działań.

2. Sprawdź i aktywuj powiadomienia na telefonie

Brak powiadomień Messenger - włącz powiadomienia w ustawieniachCzęstą przyczyną braku powiadomień z Messengera są po prostu wyłączone powiadomienia na telefonie. Aby sprawdzić, czy aplikacja Messenger może wysyłać powiadomienia na Twoje urządzenie oraz w razie konieczności aktywować tę opcję, wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz ustawienia w telefonie,
 2. przejdź do zakładki „Powiadomienia”,
 3. wyszukaj i wybierz aplikację Messenger,
 4. wybierz opcję „Powiadomienia”,
 5. Aktywuj opcję „Pokaż powiadomienia” (jeśli była wyłączona).

Instrukcję utworzyłam, opierając się na ustawieniach swojego telefonu marki Samsung. Pamiętaj jednak, że w zależności od marki smartfona nazwy poszczególnych zakładek mogą się różnić.

3. Sprawdź i włącz powiadomienia w aplikacji Messenger

Brak powiadomień Messenger - włącz powiadomienia w aplikacjiUstawienia powiadomień Messengera dostępne są również w samej aplikacji. Być może niechcący wyłączyłeś powiadomienia z Messengera właśnie tam. Aby się o tym przekonać, wykonaj poniższe kroki:

 1. otwórz aplikację Messenger,
 2. kliknij ikonę menu (trzech kresek) znajdującą się w lewym górnym rogu,
 3. kliknij ikonę koła zębatego obok Twojej nazwy użytkownika,
 4. wybierz opcję „Powiadomienia i dźwięki” znajdującą się w sekcji „Preferencje”,
 5. jeśli powiadomienia są wyłączone, przesuń suwak w prawo, by je włączyć.

4. Sprawdź i włącz dźwięki w telefonie

Brak powiadomień Messenger - włącz dźwięki w telefonieCzasami przyczyną tego, że nie słychać powiadomień z Messengera jest wyłączony dźwięk w telefonie. W takiej sytuacji powinniśmy jednak nadal otrzymywać powiadomienia, tyle że bez notyfikacji dźwiękowej.

Jeśli problem dotyczy samych dźwięków, trzeba otworzyć menu z górnego panelu lub ustawienia w telefonie i ponownie uruchomić dźwięk. Jeśli jednak to nie to jest przyczyną niedogodności, należy przejść do dalszych działań.

5. Sprawdź, czy Messenger ma awarię i poczekaj

Brak powiadomień Messenger - sprawdź awarię aplikacjiDość częstą przyczyną, która powoduje brak powiadomień z Messengera, są awarie i usterki po stronie aplikacji. Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, zatem przeciążenia są normą i mogą powodować problemy. Aby sprawdzić, czy Messenger aktualnie boryka się z awarią, najlepiej przejść na stronę Downdetector. Jeśli inni użytkownicy zgłaszają problemy, oznacza to, że aplikacja również u Ciebie może nie działać prawidłowo i np. nie pokazywać powiadomień.
Jeżeli przyczyną braku powiadomień z Messengera jest awaria, nie pozostaje nic innego, jak przeczekać problem.

6. Sprawdź wersję aplikacji i zaktualizuj ją

Kolejną przyczyną braku powiadomień z Messengera może być nieaktualna wersja aplikacji. Aby sprawdzić, czy korzystamy z aktualnej wersji, najlepiej otworzyć apkę Sklep Play lub App Store (w zależności od tego, czy korzystamy z Androida czy z iPhone’a), wyszukać aplikację Messenger i sprawdzić, czy jest dostępna aktualizacja.

Jeśli obok aplikacji Messenger zamiast przycisku „Otwórz” widoczny będzie przycisk „Zaktualizuj” lub „Uaktualnij”, będzie to znak, że korzystamy z nieaktualnej wersji. Wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak zaktualizować Messengera.

Brak powiadomień z Messengera – podsumowanie

Podsumowując wpis, brak powiadomień na Messengerze może mieć różne przyczyny, takie jak między innymi: brak dostępu lub ograniczony dostęp do internetu, brak włączonych powiadomień w ustawieniach telefonu, brak włączonych powiadomień w aplikacji Messenger, wyciszone dźwięki w smartfonie, awaria Messengera, czy nieaktualna wersja aplikacji. W zależności przyczyny problemu inne będzie jego rozwiązanie.

Author

Cześć! Mam na imię Marta. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz