Szukasz oryginalnego tła na Fb z niebanalnym cytatem? Nie wybieraj spośród gotowych grafik dostępnych w internecie zawierających powtarzające się hasła, tylko stwórz spersonalizowane tło z wykorzystaniem zdjęcia z własnego albumu. Dodaj do niego niebanalny napis, który będzie miał dla Ciebie wyjątkowy przekaz i znaczenie. Wszystko to jesteś w stanie zrobić samodzielnie w darmowym programie graficznym online i to w kilka minut.
Poniżej znajdziesz 7 inspirujących cytatów, które będziesz mógł wykorzystać w swoim projekcie, a także instrukcję krok po kroku jak stworzyć własne tło na Facebooka.

Tło na Fb z cytatem – dlaczego warto zrobić je samemu?

Baner z ebookiemPo wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „tło na fb cytaty” otrzymasz szereg wyników odsyłających do Pinteresta, z którego będziesz mógł wybrać gotowe grafiki. Choć skorzystanie z gotowej opcji jest wygodne, to niestety znalezienie naprawdę ciekawego tła z niebanalnym cytatem na Facebooka graniczy z cudem. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje tło na Facebooku było wyjątkowe i dopasowane do Ciebie, stwórz je sam! To naprawdę nic trudnego i nie zajmie Ci zbyt wiele czasu, a z pewnością będziesz bardziej zadowolony z końcowego efektu własnej pracy, niż z pobranej, gotowej grafiki.

Tła na Facebooka dostępne w internecie zawierają z reguły banalne, a czasami wręcz żenujące cytaty. Dlatego też zrobiłam mały research i spośród dostępnych cytatów w sieci wybrałam te, które według mnie mają ambitniejszy przekaz i są naprawdę inspirujące. Oczywiście jest to tylko moja subiektywna opinia i nie upieram się, że właśnie taki wybór jest najbardziej trafny. Zdaję sobie sprawę z tego, że dla każdej osoby inspirującym cytatem może być zupełnie coś innego. Jeśli jednak chcesz zdać się na moje zdanie, możesz wykorzystać któryś z cytatów wybranych przeze mnie. Poniżej znajdziesz listę.

Tło na Fb cytaty – 7 inspiracji

Oto lista 7 cytatów, które według mnie doskonale sprawdzą się na tło na Facebooka. Szukając cytatów, starałam się zwrócić uwagę na ich autorów. Pod każdym cytatem znajdziesz więc także kilka słów o wyjątkowych i wybitnych osobach, które są ich twórcami.

1. Zawsze kieruj swoją twarz ku słońcu – wtedy cień będziesz miał za sobą.Walt Whitman

Walt Whitman – urodzony w 1819 r., zmarły w 1892 r. amerykański poeta i prozaik. Okrzyknięty przez wielu mianem „największego amerykańskiego poety” i „ojca wiersza wolnego”. Za kluczowe dzieło w jego dorobku uważa się zbiór wierszy Źdźbła trawy.

2. Jedynym sposobem na trafne przewidywanie przyszłości jest wynalezienie jej.Alan Kay

Alan Kay – urodzony w 1940 r. amerykański informatyk. Wybitny umysł, jeden z twórców koncepcji programowania obiektowego, laureat nagrody Turinga z 2003 roku.

3. Życie jest przygodą dla odważnych – albo niczym.Helen Keller

Helen Keller – urodzona w 1880 r., zmarła w 1968 r. amerykańska, głuchoniewidoma pisarka i pedagożka, a także działaczka społeczna wspierająca inne osoby niepełnosprawne. Pierwsza głuchoniewidoma osoba, która uzyskała tytuł naukowy Bachelor of Arts. Hellen Keller napisała autobiografię zatytułowaną „Historia mojego życia”.

4. Szczęście może istnieć tylko w akceptacji.George Orwell

George Orwell, właściwie Eric Arthur Blair – urodzony w 1903 r., zmarły w 1950 r. brytyjski pisarz i publicysta, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej po stronie republikańskiej. Autor m.in. tak wybitnych dzieł jak „Folwark Zwierzęcy” czy „Rok 1984”. W 2008 roku The Times umieścił go na drugim miejscu listy 50 największych brytyjskich pisarzy od 1945 roku.

5. Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością. Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością. Jeśli jesteś spokojny, to żyjesz teraźniejszością.Lao Tsy

Lao Tsy (Laozi) – legendarny chiński filozof, twórca taoizmu. Jego istnienie nie zostało definitywnie potwierdzone historycznie.

6. Radość patrzenia i rozumienia jest najpiękniejszym darem natury.Albert Einstein

Albert Einstein – urodzony w 1879 r., zmarły w 1955 r. wybitny fizyk i noblista pochodzenia niemiecko-żydowskiego. Zrewolucjonizował zarówno mechanikę, jak i teorię pola. Otrzymał nagrodę Nobla za „wkład do fizyki teoretycznej”.

7. Niełatwo jest znaleźć szczęście w sobie, ale nie można go znaleźć nigdzie indziej.Agnes Replier

Agnes Replier – urodzona w 1855 r., zmarła w 1950 r. amerykańska eseistka pochodzenia francuskiego i niemieckiego. Była jedną z głównych przedstawicielek dyskursywnego eseju w Ameryce. Ceniona za trafne komentarze, szeroko cytowana.

Jak zrobić tło na Fb z cytatem?

Gdy już wybierzesz odpowiedni cytat, następnym krokiem będzie wybór odpowiedniego zdjęcia. Na tło na Facebooka z cytatem idealnie nada się klimatyczne, nieco tajemnicze zdjęcie utrzymane w stonowanej kolorystyce. Może to być na przykład fotografia przedstawiająca całą rodzinę na tle zachodzącego słońca, albo np. Twoje zdjęcie w półcieniu. Wybór należy oczywiście do Ciebie.

Gdy już go dokonasz, kolejnym krokiem będzie zalogowanie się do Canvy – darmowego programu graficznego online. Nie musisz się rejestrować – do narzędzia można z powodzeniem zalogować się poprzez Facebooka lub konto Google.

Canva jest niezwykle intuicyjna i prosta w obsłudze. Aby stworzyć własne tło na Fb z cytatem w tym programie, wykonaj poniższe kroki:

  1. kliknij fioletowy button „Utwórz projekt” znajdujący się w prawym górnym rogu,
  2. w wyszukiwarkę (w pole obok ikony lupki) wpisz „Zdjęcie w tle dla Facebooka” i wybierz tę opcję,
  3. gdy otworzy się projekt, kliknij funkcję „Przesyłanie” znajdującą się po lewej stronie, a następnie wyślij plik ze zdjęciem z komputera,
  4. umieść zdjęcie w projekcie i rozciągnij je,
  5. przejdź do sekcji „Tekst”, wybierz rodzaj i wielkość czcionki, a następnie skopiuj i wklej wybrany cytat,
  6. gotowe! Stworzyłeś samodzielnie tło na Fb z cytatem. Aby je pobrać, kliknij kolejno: „Udostępnij >> „Pobierz” >> „Pobierz”.

Mam nadzieję, że dzięki moim wskazówkom i szybkiej instrukcji, udało Ci się stworzyć niebanalne tło na Facebooka w cytatem, który odzwierciedla Twoje spojrzenie na świat.

Author

Cześć! Mam na imię Jola. Jestem specjalistką ds. content marketingu i copywriterką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w prowadzeniu blogów firmowych i tworzeniu tekstów zgodnych z SEO. Na swoim blogu poruszam zagadnienia związane z marketingiem, copywritingiem i blogowaniem.

Napisz komentarz